Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Jarosława Letka - Scena Muzyczna Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska - Scena Muzyczna Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda Dużego Eryka Oceany 2015 Podsumowanie zajęć 2015 Recital Janusza Tekieli Recital Wiktorii Grudniok Rytmix I Rytmix I Rytmix II Studio nagrań Zajęcia fotograficzne Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół Scoti Caam Zespół wokalny Piąty Bieg Zespół wokalny Piąty Bieg

„Tajemnice ukrytego świata”: koncert zespołu OOZ, wystawa, filmy – sobota 4 lutego 2017, godz. 18:00, bilet 10 zł

„Tajemnice ukrytego świata” to nazwa spotkania z ludźmi eksplorującymi podziemny świat jaskiń, który opisują obrazem i muzyką.

Program
18:00 Wernisaż malarstwa Sławomira Reńskiego pod tytułem „Kosmiczne jaskinie”
19:00 Projekcja krótkich filmów przedstawiających działalność Fundacji Integrarte, Sekcji Grotołazów z Wrocławia oraz odkrycia nowych partii w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie
20:00 Koncert zespołu Objaw Opóźnionego Zasypiania „Tajemnice ukrytego świata”

O autorach:
Zespół Objaw Opóźnionego Zasypiania (OOZ) to wrocławska formacja istniejąca od roku, skupiająca dojrzałych muzyków o różnorodnych korzeniach artystycznych. Klasyczne linie i hipnotyczne brzemienia elektrycznej violi oraz gitary elektrycznej generuje Urban Sadowski. Wiktor Golc wprowadza etniczne pulsy bębnów, bongosów, blach i „przeszkadzajek” na wykonanych przez siebie wyjątkowych instrumentach perkusyjnych. Jarek Jaworek – użycza swojego głosu i ubarwia całość brzmieniami instrumentów klawiszowych. W tym projekcie dzieli się swoją pasją do brzmień z pogranicza muzyki dawnej, progresywnego psychodelic, ambient i jazzu. Jarek Stoyce okrasza całość dźwiękami gitary wspomaganej syntezatorem.

Sławomir Reński - z zawodu energetyk, grafik, pedagog. Przez ostatnich kilka lat pracował z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Od lat młodzieńczych uprawiał różne sporty. W ostatnich 10 latach taternictwo jaskiniowe stało się jego pasją. Brał udział w kilku wyprawach speleologicznych w rejonie Arabiki na Kaukazie.  Malarstwem zajmował się od wielu lat, jednak dopiero niedawno postanowił zająć się tym profesjonalnie. Rozpoczął studia na wydziale malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Seria obrazów „Kosmiczne Jaskinie” powstała w roku 2016 podczas kilkumiesięcznego pobytu w Bieszczadach. Jest to artystyczny przekaz doświadczeń, przemyśleń, emocji, jakie autor doznawał podczas dotychczasowych eksploracji jaskiń.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sekretariacie ośrodka kultury i w dniu imprezy.

Plakat_Jaskinie_aktualny.jpeg

23.jpeg

Brak nazwy.jpeg

integrarte.png

logoSGWczarne.jpeg