Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Wystawa prac Władysława Łozowskiego

W dniu 26 października 2011 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, odbył się wernisaż wystawy prac, zmarłego 4 września 2011 r. plastyka, nauczyciela, mieszkańca Niemodlina - Władysława Łozowskiego.
Wystawę otworzyła żona autora – Danuta Łozowska, która przywitała gości, tłumnie zgromadzonych w sali konferencyjnej Ośrodka Kultury. Przyciemnione światła, refleksyjny nastrój, piosenka „Ocalić od zapomnienia" Marka Grechuty w wykonaniu Magdaleny Krzemień, a przede wszystkim wspaniałe obrazy zwiastowały wieczór wyjątkowy i taki też był, bo wyjątkowy był ich autor - Władysław Łozowski.
Utalentowany, skromny, dobry człowiek - tak o artyście mówili bliscy i przyjaciele, którzy tego wieczoru przybyli do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Był bardzo wszechstronny - dał się poznać nie tylko jako wspaniały artysta, ale również nauczyciel, podróżnik, przyjaciel, mąż.
Władysława Łozowskiego, nauczyciela nieistniejącego od trzech lat Publicznego Gimnazjum im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie, wspominała również m.in. Bożena Grębowiec, była dyrektor szkoły:
- "Władek był zawsze blisko nas, człowiek wielkiej skromności, od którego powinniśmy się tej skromności uczyć. Podarował szkole m.in. piękny portret jej patronki - Agnieszki Osieckiej. Zawsze oddany pracy. Myślę, że jest on teraz z nami - kolegami z Osieckiej."
Wrażliwy na świat, ludzi i sztukę, o czym można przekonać się oglądając jego dzieła, chociażby „Wieżę Babel", inspirowaną słynnym obrazem o tym tytule niderlandzkiego malarza Pietera Bruegela. Martwa natura, przyroda, zapadające w pamięć pejzaże oraz motywy niemodlińskie były tematami prac stworzonymi przez Władysława Łozowskiego, które do 11 listopada 2011 r. można podziwiać na wystawie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.

Zapraszamy!
Wernisaż wystawy prac W. Łozowskiego
Wernisaż wystawy prac W. Łozowskiego