Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Wystawa prac Władysława Łozowskiego

W dniu 26 października 2011 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, odbył się wernisaż wystawy prac, zmarłego 4 września 2011 r. plastyka, nauczyciela, mieszkańca Niemodlina - Władysława Łozowskiego.
Wystawę otworzyła żona autora – Danuta Łozowska, która przywitała gości, tłumnie zgromadzonych w sali konferencyjnej Ośrodka Kultury. Przyciemnione światła, refleksyjny nastrój, piosenka „Ocalić od zapomnienia" Marka Grechuty w wykonaniu Magdaleny Krzemień, a przede wszystkim wspaniałe obrazy zwiastowały wieczór wyjątkowy i taki też był, bo wyjątkowy był ich autor - Władysław Łozowski.
Utalentowany, skromny, dobry człowiek - tak o artyście mówili bliscy i przyjaciele, którzy tego wieczoru przybyli do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Był bardzo wszechstronny - dał się poznać nie tylko jako wspaniały artysta, ale również nauczyciel, podróżnik, przyjaciel, mąż.
Władysława Łozowskiego, nauczyciela nieistniejącego od trzech lat Publicznego Gimnazjum im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie, wspominała również m.in. Bożena Grębowiec, była dyrektor szkoły:
- "Władek był zawsze blisko nas, człowiek wielkiej skromności, od którego powinniśmy się tej skromności uczyć. Podarował szkole m.in. piękny portret jej patronki - Agnieszki Osieckiej. Zawsze oddany pracy. Myślę, że jest on teraz z nami - kolegami z Osieckiej."
Wrażliwy na świat, ludzi i sztukę, o czym można przekonać się oglądając jego dzieła, chociażby „Wieżę Babel", inspirowaną słynnym obrazem o tym tytule niderlandzkiego malarza Pietera Bruegela. Martwa natura, przyroda, zapadające w pamięć pejzaże oraz motywy niemodlińskie były tematami prac stworzonymi przez Władysława Łozowskiego, które do 11 listopada 2011 r. można podziwiać na wystawie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.

Zapraszamy!
Wernisaż wystawy prac W. Łozowskiego
Wernisaż wystawy prac W. Łozowskiego