Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Święto Karpia 2016 za nami

Najważniejszą częścią dwudniowej imprezy była gala wręczenia nagród laureatom XIV Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Miała ona w tym roku mocno pływacki charakter. Jurorzy zostali wzięci za kadrę pływaków, która przyszła trenować na basenie w Lipnie. Jednak wszystko się wyjaśniło, dzięki wyświetlonemu filmikowi z obrad jury. Wśród asysty jurorów nagrody odbierali rysownicy z Polski, Czech i Niemiec, w tym Grand Prix otrzymał Bartłomiej Belniak za pracę przedstawiającą wędkarza, kucharza i rybę na podium. Sobotnia uroczystość była również okazją do uhonorowania nagrodą Ośrodka Kultury w Niemodlinie, statuetką Karpika, Małgorzatę Biedroń za pomoc i zaangażowanie w organizacji konkursu od samego początku jego istnienia. Galę zakończył występ Kabaretu Jurki.
W dalszej części imprezy odsłonięto kolejne tabliczki na Ścianie Satyryków. Do 36 rysowników na Ścianie Satyryków dołączyli ich czescy koledzy: Lubomir Lichy, Jiri Novak oraz Bretislav Kovarik. Zebrana licznie w ośrodku kultury publiczność oglądała wybrane prace na wernisażu konkursu rysunkowego „Karpik” 2016, a także degustowała niemodlińskiego karpia podanego na kilka sposobów.

W sobotę rano odbyło się VI Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego w scenerii Zamku w Niemodlinie i pogody iście angielskiej. Nie przeszkodziło to odwiedzającym obejrzeć pokaz Jana Kuronia i spróbować jego zupy rybnej i karpia w stylu orient, skosztować potraw Polsko-Czeskiego Konkursu na Potrawę z Ryb, kupić karpia żywego, przyjrzeć się warsztatom ceramicznym, snycerskim, obejrzeć wystawę prac „Karpika”, zwiedzać zamek, a także gospodarstwo rybne.

Wyniki VIII Polsko - Czeskiego Konkursu Kulinarnego na Potrawę z Ryb:

Grand Prix Marszałka Województwa Opolskiego: Karp nadziewany dorszem z grillowanymi warzywami, Restauracja Niebo w Gębie, Jacek Hajzyk
I Nagroda Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Opolu: Karp w śmietanie z grzybami, Restauracja Łowisko pod dębem
II Nagroda Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Opolu: Zawijaniec z turawskiego jeziora z sufletem i warzywami, Restauracja Żwirek, Luboszyce
III Nagroda Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Opolu: Zupa rybna z pierożkami - Paweł Oleksa, Restauracja na Wyspie, Niemodlin
I Nagroda Starosty Miasta Stity: Wariacje na temat karpia, Elżbieta Oleksa, Restauracja na Wyspie, Niemodlin
II Nagroda Starosty Miasta Stity: Rolada świąteczna z karpia, Natalya Feshtryha
III Nagroda Starosty Miasta Stity: Tarty rybne z łososia, Eda Polasek
IV Nagroda Starosty Miasta Stity: Tort rybny Bory Niemodlińskie, Barbara Paluszkiewicz
V Nagroda Starosty Miasta Stity: Sandacz curry, Restauracja rybna Turawa

W piątek rano, tradycyjnie dzień przed galą dla profesjonalnych rysowników, od kilku lat swoją uroczystość wręczenie nagród mają młodzi rysownicy - laureaci konkursu „Małego Karpika” 2016. Grand Prix po raz drugi otrzymała Milena Cempa z Niemodlina. Na koniec przygotowano pokaz filmu animowanego „Dzielna syrenka i piraci z Kraboidów”. Również w piątek miała miejsce konferencja rybacka w Graczach.

Fot. Marek Krzyżanowski, Artur Pieczarka (zdj. z Małego Karpika, Ściana Satyryków)

stopka.jpeg