Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Jarosława Letka - Scena Muzyczna Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska - Scena Muzyczna Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda Dużego Eryka Oceany 2015 Podsumowanie zajęć 2015 Recital Janusza Tekieli Recital Wiktorii Grudniok Rytmix I Rytmix I Rytmix II Studio nagrań Zajęcia fotograficzne Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół Scoti Caam Zespół wokalny Piąty Bieg Zespół wokalny Piąty Bieg

Pracownia sitodruku - Matryoshka Project

IV zajęcia (2).jpeg

 

Nasza pracownia graficzna rozpoczyna szerokie działania projektowe o nazwie Matryoshka Project.

Naszym celem jest stworzenie kolekcji wzorów graficznych inspirowanych wschodnio-słowiańską lalką, Matrioszką. Uznaliśmy, że ten wyjątkowo rozpoznawalny w naszej kulturze, ale i na świecie, wzór ma wielki potencjał projektowy, który z powodzeniem wykorzystamy w technice sitodruku do lalek i przytulanek, tkanin, toreb, koszulek, poduszek, ozdób, notesów i innych kreatywnych przedmiotów, które po szaleństwie drukowania stworzymy wspólnie w pracowni. Prosty kształt, wewnątrz którego możemy stworzyć dowolną koncepcję projektową - od geometrii po motywy kwiatowe i ludowe. I to nam się bardzo podoba. Zapewne powstanie wzór matrioszki z Niemodlina - takiej naszej lokalnej babuszki, może z karpiem, może z wędką - zobaczymy, tworzymy. Powoli, ale konsekwentnie powstanie kilkadziesiąt ręcznie wykonanych, indywidualnych pomysłów na ten sam temat, spójny i kreatywny. Drugi etap to sitodruk - druk od małych do dużych wersji naszych matrioszek. Już widać indywidualną wrażliwość każdej uczestniczki zajęć, a to dopiero początek. Nie zapominamy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i motywach graficznych, jak chociażby gwiazdki. Zobaczcie, jak już są piękne, a będzie ich bez liku - jak płatków śniegu.

Wciąż czekamy na nowe talenty, nowych uczestników zajęć. Mamy już pracownię, trochę własnych zasobów, które niebawem się powiększą. Zapraszamy do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Drukujemy w każdy czwartek w godzinach 17-20, pracownia na 1 piętrze. Zajęcia są bezpłatne.

Artur Bogucki

IV zajęcia (3).jpeg

IV zajęcia (4).jpeg

IV zajęcia (5).jpeg

IV zajęcia (1).jpeg