Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Pracownia sitodruku - Matryoshka Project

IV zajęcia (2).jpeg

 

Nasza pracownia graficzna rozpoczyna szerokie działania projektowe o nazwie Matryoshka Project.

Naszym celem jest stworzenie kolekcji wzorów graficznych inspirowanych wschodnio-słowiańską lalką, Matrioszką. Uznaliśmy, że ten wyjątkowo rozpoznawalny w naszej kulturze, ale i na świecie, wzór ma wielki potencjał projektowy, który z powodzeniem wykorzystamy w technice sitodruku do lalek i przytulanek, tkanin, toreb, koszulek, poduszek, ozdób, notesów i innych kreatywnych przedmiotów, które po szaleństwie drukowania stworzymy wspólnie w pracowni. Prosty kształt, wewnątrz którego możemy stworzyć dowolną koncepcję projektową - od geometrii po motywy kwiatowe i ludowe. I to nam się bardzo podoba. Zapewne powstanie wzór matrioszki z Niemodlina - takiej naszej lokalnej babuszki, może z karpiem, może z wędką - zobaczymy, tworzymy. Powoli, ale konsekwentnie powstanie kilkadziesiąt ręcznie wykonanych, indywidualnych pomysłów na ten sam temat, spójny i kreatywny. Drugi etap to sitodruk - druk od małych do dużych wersji naszych matrioszek. Już widać indywidualną wrażliwość każdej uczestniczki zajęć, a to dopiero początek. Nie zapominamy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i motywach graficznych, jak chociażby gwiazdki. Zobaczcie, jak już są piękne, a będzie ich bez liku - jak płatków śniegu.

Wciąż czekamy na nowe talenty, nowych uczestników zajęć. Mamy już pracownię, trochę własnych zasobów, które niebawem się powiększą. Zapraszamy do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Drukujemy w każdy czwartek w godzinach 17-20, pracownia na 1 piętrze. Zajęcia są bezpłatne.

Artur Bogucki

IV zajęcia (3).jpeg

IV zajęcia (4).jpeg

IV zajęcia (5).jpeg

IV zajęcia (1).jpeg