Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Pracownia sitodruku - Matryoshka Project

IV zajęcia (2).jpeg

 

Nasza pracownia graficzna rozpoczyna szerokie działania projektowe o nazwie Matryoshka Project.

Naszym celem jest stworzenie kolekcji wzorów graficznych inspirowanych wschodnio-słowiańską lalką, Matrioszką. Uznaliśmy, że ten wyjątkowo rozpoznawalny w naszej kulturze, ale i na świecie, wzór ma wielki potencjał projektowy, który z powodzeniem wykorzystamy w technice sitodruku do lalek i przytulanek, tkanin, toreb, koszulek, poduszek, ozdób, notesów i innych kreatywnych przedmiotów, które po szaleństwie drukowania stworzymy wspólnie w pracowni. Prosty kształt, wewnątrz którego możemy stworzyć dowolną koncepcję projektową - od geometrii po motywy kwiatowe i ludowe. I to nam się bardzo podoba. Zapewne powstanie wzór matrioszki z Niemodlina - takiej naszej lokalnej babuszki, może z karpiem, może z wędką - zobaczymy, tworzymy. Powoli, ale konsekwentnie powstanie kilkadziesiąt ręcznie wykonanych, indywidualnych pomysłów na ten sam temat, spójny i kreatywny. Drugi etap to sitodruk - druk od małych do dużych wersji naszych matrioszek. Już widać indywidualną wrażliwość każdej uczestniczki zajęć, a to dopiero początek. Nie zapominamy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i motywach graficznych, jak chociażby gwiazdki. Zobaczcie, jak już są piękne, a będzie ich bez liku - jak płatków śniegu.

Wciąż czekamy na nowe talenty, nowych uczestników zajęć. Mamy już pracownię, trochę własnych zasobów, które niebawem się powiększą. Zapraszamy do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Drukujemy w każdy czwartek w godzinach 17-20, pracownia na 1 piętrze. Zajęcia są bezpłatne.

Artur Bogucki

IV zajęcia (3).jpeg

IV zajęcia (4).jpeg

IV zajęcia (5).jpeg

IV zajęcia (1).jpeg