Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Jarosława Letka - Scena Muzyczna Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska - Scena Muzyczna Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda Dużego Eryka Oceany 2015 Podsumowanie zajęć 2015 Recital Janusza Tekieli Recital Wiktorii Grudniok Rytmix I Rytmix I Rytmix II Studio nagrań Zajęcia fotograficzne Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół Scoti Caam Zespół wokalny Piąty Bieg Zespół wokalny Piąty Bieg

Wakacje 2015 - podsumowanie i galeria zdjęć

Dzieci i młodzież przez pięć wakacyjnych tygodni korzystała z różnorodnej oferty zajęć ośrodka kultury, w ramach programu „Wakacje z kulturą 2015”.
Pierwsze tygodnie minęły pod znakiem tańca. Pod okiem instruktorki tańczyli dzieci, młodzież oraz seniorzy, ucząc się fragmentów choreografii, bawiąc w rytm muzyki oraz po prostu ćwicząc podczas tanecznych rozgrzewek. Swoje zdolności rozwijali również mali wokaliści na zajęciach śpiewu i karaoke, wykonując ulubione piosenki, śpiewając razem z pianinem oraz próbując sił w interpretacji utworów. Starsza młodzież spotykała się co tydzień na próbach zespołu muzycznego.
W każdy poniedziałek dzieci i rodzice oglądali przedstawienia teatralne przygotowane przez krakowski Teatr Art Re. Bajki nie tylko bawiły, ale także uczyły i prezentowały legendy z różnych regionów Polski. W jedno niedzielnych popołudnie dzieci bawiły się na specjalnym programie animacyjny „Wesoła ferajna Berniego”, tańcząc, śpiewając, bawiąc się i poznając zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego. W każdą środę mali tancerze mogli wyszaleć się w dyskotekowych rytmach oraz brali udział w konkursach i zabawach z bajkową postacią. Dla chętnych rysowników powadzone były warsztaty plastyczne, na których powstawały prace wykonane różnymi technikami: komiks, kolaż, grafika na podkładzie świecowym, wydzieranki, martwa natura. W czasie wakacji zawiązała się również grająca co tydzień grupa amatorów skandynawskich kręgli Mölkky.
Z wakacyjnej propozycji ośrodka kultury skorzystało łącznie kilkaset dzieci, każde znalazło coś interesującego dla siebie i ciekawie spędziło wolny czas.