Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Walentynkowy konkurs recytatorski

Od kilkunastu lat z okazji święta zakochanych Ośrodek Kultury w Niemodlinie organizuje konkurs recytatorski.

Tegoroczny konkurs zgromadził ponad trzydzieścioro uczniów ze szkół w Niemodlinie, Graczach i Rogach. Młodzież recytowała wiersze o tematyce miłosnej w trzech kategoriach wiekowych. Oprócz szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, po raz drugi w konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Poziom był wysoki i wyrównany, o czym świadczy przyznanie przez jury drugiego i trzeciego miejsca ex aequo wśród uczniów z gimnazjum. Jury w składzie: Irena Lachowska, Jadwiga Kutyła, Anna Mocko-Pasierbek i Marek Krzyżanowski postanowiło przyznać Grand Prix Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Miłość jest wśród nas” Paulinie Judasz z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Niemodlinie im. Bolesława Chrobrego za piękną i pełną ekspresji deklamację wiersza Jonasza Kofty „Samba przed rozstaniem”.

- Nie zawsze głośno oznacza dobrze, a cicho źle. Najważniejsza w recytacji wiersza jest interpretacja. Dlatego najpierw trzeba wiersz zrozumieć. Wtedy jest się pewnym, że wyrecytuje się go dobrze – przypomniała uczestnikom przewodnicząca jury, Irena Lachowska. W sumie komisja nagrodziła i wyróżniła 14 wykonawców kartami podarunkowymi empik i książkami. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Serdeczne podziękowania za wsparcie konkursu i ufundowanie nagród organizatorzy składają burmistrz Niemodlina Dorocie Koncewicz.

LAUREACI
Szkoły podstawowe
I miejsce: Katarzyna Zdanowska (SP nr 2 Niemodlin)
II miejsce: Natalia Nowak (SP Rogi)
III miejsce: Martyna Jurkiewicz (SP Gracze)

Szkoły gimnazjalne
I miejsce: Wiktoria Grudniok (PG Niemodlin)
II miejsce: Izabela Duda (PG Niemodlin), Julia Franciszków (PG Gracze)
III miejsce: Karolina Janiak (PG Niemodlin), Patryk Kupczak (PG Gracze)

Wyróżnienia: Julia Mamczyńska (SP nr 1 Niemodlin), Wiktoria Bilińska (PG Niemodlin), Miłosz Olfans (PG Niemodlin)

DSC_0838.jpeg

DSC_0857.jpeg

DSC_0853.jpeg

DSC_0845.jpeg

DSC_0859.jpeg

DSC_0842.jpeg