Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Walentynkowy konkurs recytatorski

Od kilkunastu lat z okazji święta zakochanych Ośrodek Kultury w Niemodlinie organizuje konkurs recytatorski.

Tegoroczny konkurs zgromadził ponad trzydzieścioro uczniów ze szkół w Niemodlinie, Graczach i Rogach. Młodzież recytowała wiersze o tematyce miłosnej w trzech kategoriach wiekowych. Oprócz szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, po raz drugi w konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Poziom był wysoki i wyrównany, o czym świadczy przyznanie przez jury drugiego i trzeciego miejsca ex aequo wśród uczniów z gimnazjum. Jury w składzie: Irena Lachowska, Jadwiga Kutyła, Anna Mocko-Pasierbek i Marek Krzyżanowski postanowiło przyznać Grand Prix Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Miłość jest wśród nas” Paulinie Judasz z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Niemodlinie im. Bolesława Chrobrego za piękną i pełną ekspresji deklamację wiersza Jonasza Kofty „Samba przed rozstaniem”.

- Nie zawsze głośno oznacza dobrze, a cicho źle. Najważniejsza w recytacji wiersza jest interpretacja. Dlatego najpierw trzeba wiersz zrozumieć. Wtedy jest się pewnym, że wyrecytuje się go dobrze – przypomniała uczestnikom przewodnicząca jury, Irena Lachowska. W sumie komisja nagrodziła i wyróżniła 14 wykonawców kartami podarunkowymi empik i książkami. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Serdeczne podziękowania za wsparcie konkursu i ufundowanie nagród organizatorzy składają burmistrz Niemodlina Dorocie Koncewicz.

LAUREACI
Szkoły podstawowe
I miejsce: Katarzyna Zdanowska (SP nr 2 Niemodlin)
II miejsce: Natalia Nowak (SP Rogi)
III miejsce: Martyna Jurkiewicz (SP Gracze)

Szkoły gimnazjalne
I miejsce: Wiktoria Grudniok (PG Niemodlin)
II miejsce: Izabela Duda (PG Niemodlin), Julia Franciszków (PG Gracze)
III miejsce: Karolina Janiak (PG Niemodlin), Patryk Kupczak (PG Gracze)

Wyróżnienia: Julia Mamczyńska (SP nr 1 Niemodlin), Wiktoria Bilińska (PG Niemodlin), Miłosz Olfans (PG Niemodlin)

DSC_0838.jpeg

DSC_0857.jpeg

DSC_0853.jpeg

DSC_0845.jpeg

DSC_0859.jpeg

DSC_0842.jpeg