Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Jarosława Letka - Scena Muzyczna Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska - Scena Muzyczna Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda Dużego Eryka Oceany 2015 Podsumowanie zajęć 2015 Recital Janusza Tekieli Recital Wiktorii Grudniok Rytmix I Rytmix I Rytmix II Studio nagrań Zajęcia fotograficzne Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół Scoti Caam Zespół wokalny Piąty Bieg Zespół wokalny Piąty Bieg

Ferie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie - podsumowanie

W kolejne dni najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy rysowali, wyczarowywali wspaniały, kolorowy świat z masy solnej, próbowali swoich sił w Mistrzostwach Niemodlina w warcabach oraz rywalizowali ze sobą w rozgrywkach sportowych.
Dla chętnych, którzy chcieli poćwiczyć, porozciągać się i poznać pierwsze kroki w tańcu nowoczesnym Ośrodek Kultury przygotował zajęcia taneczne. Ponadto nie zabrakło zajęć muzycznych, karaoke i nauki śpiewu.
Podsumowaniem pierwszego tygodnia ferii zimowych w Ośrodku Kultury w Niemodlinie było widowisko dla dzieci „Wesoła ferajna Berniego w karnawale”. Nasz dobry znajomy clown Berni i tym razem nie zawiódł. Wypełniona niemal po brzegi widownia sali widowiskowej Ośrodka Kultury, którą w większości stanowili rodzice z dziećmi, reagowała entuzjastycznie na popisy wesołej ferajny. Artyści przygotowali dla dzieci wiele konkursów, wspólnych występów, popisów magicznych i wesołych piosenek. Nic więc dziwnego, że publiczność, po niemal dwugodzinnej zabawie, z żalem opuszczała Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Ale żeby nie było nikomu smutno na zakończenie przedstawienia wszystkie dzieci zrobiły sobie z clownem Bernim, misiem Kubusiem i ich kompanami pamiątkowe zdjęcie, które z pewnością będzie wszystkim przypominało tak mile spędzone niedzielne popołudnie. A kto wie - może niedługo Berni i jego przyjaciele ponownie odwiedzą nasze miasto…
Wiele niespodzianek dla dzieci, które na czas zimowego wypoczynku pozostały w domach, czekało również w drugim tygodniu ferii organizowanych przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie. W zawodach sportowych, które odbywały się w hali widowiskowo-sportowej w Niemodlinie, dzieci mogły wykazać się umiejętnością gry w piłkę nożną, koszykówkę i minihokeja. Od końcowego wyniku ważniejsza jednak była wola walki i prawdziwa sportowa rywalizacja z zachowaniem zasad fair-play. Dla wszystkich przygotowano wspaniałe nagrody.
Stałym punktem programu zimowych ferii w Ośrodku Kultury w Niemodlinie były zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci malowały, rysowały, wydzierały z kolorowego papieru wszystko to, co kojarzy im się z zimą i czasem wolnym od szkoły. A dla tych, którzy nie posiadają talentów plastycznych Ośrodek Kultury przygotował spotkania z muzyką, poezją i czarodziejskim baśniami, w świat których wprowadzili ich instruktorzy Ośrodka Kultury czytając najpiękniejsze bajki, baśnie i wiersze dla dzieci. Na zakończenie ferii zorganizowano dla wszystkich dzieci bal karnawałowy - z wesołą muzyką, wieloma konkursami, zabawą i szalonymi tańcami. Na balu nie mogło oczywiście zabraknąć pięknie poprzebieranych maluchów z rodzicami i dzieci trochę starszych, które zachwycały pomysłowością w doborze najbardziej dziwacznych i zwariowanych kostiumów karnawałowych. Czas szybko płynął na zabawie i tańcach, a po balu wszyscy w dobrych humorach wracali do swoich domów. Teraz przed Wami kolejne miesiące wytężonej nauki, życzymy wszystkim samych szóstek i piątek w szkole!!!
kk

Wesoła ferajna Berniego z dziećm