Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Ferie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie - podsumowanie

W kolejne dni najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy rysowali, wyczarowywali wspaniały, kolorowy świat z masy solnej, próbowali swoich sił w Mistrzostwach Niemodlina w warcabach oraz rywalizowali ze sobą w rozgrywkach sportowych.
Dla chętnych, którzy chcieli poćwiczyć, porozciągać się i poznać pierwsze kroki w tańcu nowoczesnym Ośrodek Kultury przygotował zajęcia taneczne. Ponadto nie zabrakło zajęć muzycznych, karaoke i nauki śpiewu.
Podsumowaniem pierwszego tygodnia ferii zimowych w Ośrodku Kultury w Niemodlinie było widowisko dla dzieci „Wesoła ferajna Berniego w karnawale”. Nasz dobry znajomy clown Berni i tym razem nie zawiódł. Wypełniona niemal po brzegi widownia sali widowiskowej Ośrodka Kultury, którą w większości stanowili rodzice z dziećmi, reagowała entuzjastycznie na popisy wesołej ferajny. Artyści przygotowali dla dzieci wiele konkursów, wspólnych występów, popisów magicznych i wesołych piosenek. Nic więc dziwnego, że publiczność, po niemal dwugodzinnej zabawie, z żalem opuszczała Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Ale żeby nie było nikomu smutno na zakończenie przedstawienia wszystkie dzieci zrobiły sobie z clownem Bernim, misiem Kubusiem i ich kompanami pamiątkowe zdjęcie, które z pewnością będzie wszystkim przypominało tak mile spędzone niedzielne popołudnie. A kto wie - może niedługo Berni i jego przyjaciele ponownie odwiedzą nasze miasto…
Wiele niespodzianek dla dzieci, które na czas zimowego wypoczynku pozostały w domach, czekało również w drugim tygodniu ferii organizowanych przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie. W zawodach sportowych, które odbywały się w hali widowiskowo-sportowej w Niemodlinie, dzieci mogły wykazać się umiejętnością gry w piłkę nożną, koszykówkę i minihokeja. Od końcowego wyniku ważniejsza jednak była wola walki i prawdziwa sportowa rywalizacja z zachowaniem zasad fair-play. Dla wszystkich przygotowano wspaniałe nagrody.
Stałym punktem programu zimowych ferii w Ośrodku Kultury w Niemodlinie były zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci malowały, rysowały, wydzierały z kolorowego papieru wszystko to, co kojarzy im się z zimą i czasem wolnym od szkoły. A dla tych, którzy nie posiadają talentów plastycznych Ośrodek Kultury przygotował spotkania z muzyką, poezją i czarodziejskim baśniami, w świat których wprowadzili ich instruktorzy Ośrodka Kultury czytając najpiękniejsze bajki, baśnie i wiersze dla dzieci. Na zakończenie ferii zorganizowano dla wszystkich dzieci bal karnawałowy - z wesołą muzyką, wieloma konkursami, zabawą i szalonymi tańcami. Na balu nie mogło oczywiście zabraknąć pięknie poprzebieranych maluchów z rodzicami i dzieci trochę starszych, które zachwycały pomysłowością w doborze najbardziej dziwacznych i zwariowanych kostiumów karnawałowych. Czas szybko płynął na zabawie i tańcach, a po balu wszyscy w dobrych humorach wracali do swoich domów. Teraz przed Wami kolejne miesiące wytężonej nauki, życzymy wszystkim samych szóstek i piątek w szkole!!!
kk

Wesoła ferajna Berniego z dziećm