Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Oceany 2011

Laureaci Konkursu OCEANY 2011 W dniu 19 maja 2011 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany”, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Patronat honorowy Konkursem objęli: Burmistrz Niemodlina - Mirosław Stankiewicz, Starosta Powiatu Opolskiego – Henryk Lakwa, Marszałek Województwa Opolskiego – Józef Sebesta, Opolski Kurator Oświaty – Halina Bilik,, Prezes Fundacji im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy” – Agata Passent. Natomiast medialnie Konkurs wsparły: Nowiny Nyskie, Puls Niemodlina, Radio Opole, Telewizja Opole, Radio Plus.
W konkursie wzięło udział trzydziestu wykonawców (soliści i zespoły) wyłonionych spośród siedemdziesięciu dwóch młodych artystów w drodze przesłuchań wstępnych, które miały miejsce w dniach 14, 15 kwietnia oraz 5 i 6 maja br. w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.
Uczestników Konkursu oceniało Jury w składzie: Anna Panas – piosenkarka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów, Aleksandra Cwen – aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Ludmiła Wocial - Zawadzka - absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Podyplomowych Studiów Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, nauczyciel – chórmistrz oraz Justyna Adamowska – laureatka Grand Prix ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu na interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany”.
Jak powiedziała Ludmiła Wocial – Zawadzka dzięki tym młodym ludziom po raz siódmy, odkąd uczestniczy w obradach jury, „znalazła się bliżej niebios”. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, coraz trudniej więc jest wybrać najlepszych. Po długich obradach w końcu udało się.
Laureatką Grand Prix została Pamela Kłoczko z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie, która wzruszyła jurorów i publiczność przepiękną interpretacją piosenki „Dobranoc Panowie”. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Emilia Hamerlik ze Studia Piosenki i Tańca FART w Bielawie za piosenkę „Chodzi o to, żeby nie być idiotą”. Drugie miejsce przypadło Żanecie Kwiatek ze Spółdzielczego Centrum Kultury w Bielawie, która przebojowo zaśpiewała piosenkę „Nie ma jak pompa”, natomiast trzecie miejsce w tej kategorii zajęła przedstawicielka gospodarzy – Dorota Zysiak za interpretację piosenki „Nad Warszawą”.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Karolina Micor reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, która zaśpiewała i zagrała na fortepianie piosenkę „Na brzozowej korze”, drugie miejsce zdobyła Joanna Kogut z Zespołu Szkół w Wałbrzychu z piosenką „Nie żałuję”. Trzecie miejsce przypadło Roksanie Lewak studiującej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego, którą mogliśmy podziwiać w piosence „Ucisz serce”. W konkursie wyróżniono również dwie uczestniczki – Ewelinę Kobylańską (I LO Carolinum w Nysie) za piosenkę „To wszystko z nudów” oraz Magdalenę Mrożek (Ośrodek Kultury w Niemodlinie) za wykonanie piosenki „Chłopiec z drewna”.
Wszystkie nagrodzone piosenki i ich wykonawców mogliśmy usłyszeć w Koncercie Laureatów, który odbył się również 19 maja, w godzinach wieczornych. Z pewnością może cieszyć fakt, że wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej wciąż jeszcze znajdują się osoby wrażliwe na piękno słowa polskiego, że nie jest im obce wzruszenia, śmiech i łzy, które towarzyszą poezji i muzyce Agnieszki Osieckiej. W sali widowiskowej wypełnionej do ostatniego miejsca słuchaczami spragnionymi prawdziwej muzycznej i duchowej uczty wyczuwało się wyjątkową atmosferę i zachwyt piosenkami wykonywanymi przez Laureatów Konkursu.
W drugiej części koncertu wszystkich przybyłych do Ośrodka Kultury w Niemodlinie wzruszał, bawił i zachwycał Grzegorz Turnau – wielka, ale skromna gwiazda polskiej sceny muzycznej. Zaprezentował słuchaczom swoje najbardziej znane piosenki, takie jak: „Między ciszą a ciszą”, „Bracka” czy „Nie dzieje się nic”, odśpiewane wspólnie z widownią, „Znów wędrujemy” (ze słowami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego), czy z najnowszej płyty „Fabryka klamek” piosenka „Lubię duchy”. Nie zabrakło również najnowszego przeboju „Na plażach Zanzibaru”. Grzegorz Turnau zjednał sobie niemodlińską publiczność poczuciem humoru i profesjonalizmem. Zaprezentował również m.in. swoją zabawną wersję piosenki Johna Lennona „Jealous guy” czy Rolling Stones „Angie”.
Z pewnością wszyscy którzy, w tym dniu odwiedzili Ośrodek Kultury w Niemodlinie, nie żałują. Był to bowiem dzień pełen wspaniałej muzyki, poezji, dobrego smaku i unoszącego się nad wszystkim ducha patronki Konkursu – Agnieszki Osieckiej.