Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Duży Eryk dla Ośrodka Kultury

Ośrodek Kultury w Niemodlinie otrzymał statuetkę dużego Eryka, najważniejszej i najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie rysunku satyrycznego przyznawanej od roku 1998. Jest to już druga statuetka. Pierwszą otrzymał w roku 2011 i był to Mały Eryk.


„Nagroda została przyznana konkursowi „Karpik” w uznaniu dotychczasowych, dwunastoletnich dokonań organizacyjnych i artystycznych „Karpika”, a w szczególności za stały jego rozwój, doskonalenia i profesjonalizację, stawiające konkurs w czołówce tego typu imprez w Polsce i w Europie, za konsekwentną promocję polskiej i światowej sztuki karykatury” – można przeczytać w uzasadnieniu przyznania nagrody.
W dniu 13 grudnia w Teatrze Rampa w Warszawie odbyła się gala Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Miło nam zakomunikować, że Ośrodek Kultury w Niemodlinie został uhonorowany statuetką dużego Eryka. Idea powstania tej najważniejszej nagrody w dziedzinie rysunku satyrycznego, jakim jest statuetka Eryka, zrodziła się w roku 1998, a jej pomysłodawcą był karykaturzysta - Jacek Frankowski. Projekt statuetki wykonał warszawski rzeźbiarz Jacek Podlasiński. Statuetka przedstawia postać wybitnego polskiego karykaturzysty Eryka Lipińskiego, założyciela Muzeum Karykatury i jego wieloletniego dyrektora.
Podczas wręczania statuetki, którą odebrali Katarzyna Paszula, dyrektor Ośrodka Kultury, oraz instruktor Michał Graczyk, wiele ciepłych słów pod adresem organizowanego w Niemodlinie konkursu wygłosił prezes SPAK-u, Witold Mysyrowicz, który licznie zebranej publiczności przybyłej na galę przedstawił w paru słowach krótki zarys powstania i historii organizowanego konkursu: - Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” jest jednym z najważniejszych konkursów międzynarodowych organizowanych w Polsce, w którym udział biorą rysownicy niemal ze wszystkich kontynentów świata, a jego poziom merytoryczny i organizacyjny jest jednym z najlepszych w kraju. To wielka promocja polskiej i światowej sztuki karykatury.
Prezes SPAK-u życzył organizatorom dalszych sukcesów w organizowaniu kolejnych edycji. Otrzymana nagroda jest wielkim wyróżnieniem dla Niemodlina oraz dla wszystkich instytucji, które od wielu lat wspierają idee konkursu. Dwanaście edycji, które za nami, to ponad 50 krajów świata i setki rysowników, w tym wielu bardzo uznanych i reprezentatywnych w swoich państwach. W trakcie gali odbył się również wernisaż prac wystawy pokonkursowej „A To Polska Właśnie”, podczas którego wręczono nagrody. Wystawie towarzyszył okazały katalog ze wszystkimi pracami, które były zaprezentowane na wystawie. Dużym powodzeniem i sporym zainteresowaniem cieszyła się aukcja rysunków na rzecz rehabilitacji rysownika Zenona Porzucka, a w części artystycznej w spektaklu „Latający Cyrk Monty Pythona”, w reżyserii Adama Opatowicza i choreografii Pauliny Andrzejewskiej, wystąpili aktorzy teatru Rampa.
Statuetka „Eryka” w świecie rysunku satyrycznego i karykatury jest nagrodą prestiżową i ogromnym wyróżnieniem dla „Karpika” – konkursu zaliczanego obecnie do jednego z najważniejszych w Polsce. Jest to wyróżnienie dla wszystkich twórców i odbiorców tego wydarzenia – pracowników Ośrodka Kultury w Niemodlinie i instytucji wspierających inicjatywę, rysowników, mieszkańców gminy i sponsorów, bez uczestnictwa i wsparcia których realizacja tak dużego przedsięwzięcia promującego region, nie byłaby możliwa. To właśnie dzięki życzliwości tak wielu ludzi Niemodlin każdego roku w listopadzie staje się stolicą satyry na Opolszczyźnie, a Ośrodek Kultury w Niemodlinie wpisuje się na listę organizatorów największych wydarzeń kulturalnych w Polsce w dziedzinie tak unikatowego wyrazu artystycznego, jakim jest rysunek satyryczny.

eryk wawa (2).jpeg

eryk wawa (1).jpeg

eryk dyplom.jpeg