Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Partnerstwo Borów Niemodlińskich zaprasza na spotkanie i film do Ośrodka Kultury - 12 grudnia o godz. 17.00

12 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie odbędzie się spotkanie podsumowujące „Program ochrony wilgotnych łąk Borów Niemodlińskich - Derkacz”. Gośćmi spotkania będą przyrodnicy Dolnośląskiego Ruchu Ochrony Przyrody z Wrocławia. Na spotkaniu odbędzie się również premiera filmu o Borach Niemodlińskich pt. „Bory Niemodlińskie. Ludzie i las”.

Przyrodnicy Dolnośląskiego Ruchu Ochrony Przyrody z Wrocławia, którzy zaprezentują walory przyrodnicze łąk Borów Niemodlińskich, przedstawią wyniki rocznych obserwacji czajek, derkaczy i kszyków, a także motyli z rodziny modraszków. Ponadto opowiedzą o tym, dlaczego warto kosić łąki i jak otrzymać do tego koszenia dodatkowe dopłaty rolnośrodowiskowe wynikające z użytkowania najcenniejszych przyrodniczo łąk. Projektem objęte zostały łąki koło miejscowości: Grodziec, Niemodlin, Strzeleczki, Dobra, Racławiczki, Rzymkowice, Ligota Prószkowska, Prószków, Nowa Kuźnia, Przysiecz, Wierzbie, Sowin, Tułowice, Lipno, Korfantów, Rączka, Przechód, Ligota Tułowicka, Goszczowice, Szydłów. 
Na spotkaniu odbędzie się również premiera filmu o Borach Niemodlińskich. Film pt. „Bory Niemodlińskie. Ludzie i las”, zrealizowało Partnerstwo Borów Niemodlińskich we współpracy z firmą Sky-Video z Bielska-Białej. „Bory Niemodlińskie ukształtowały się zaledwie kilka tysięcy lat temu. Ale co o nich wiemy? Jak powstał ten las? Co ukształtowało jego różnorodność i charakter?”. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy właśnie w filmie „Ludzie i las”. Zobaczymy bory, jakimi były, są i jakie mogą być. Zapraszamy do wspólnej, 20-minutowej podróży filmowej. Zaczynamy o 17.00. 

Każdy uczestnik spotkania otrzyma broszurę podsumowującą projekt oraz będzie mógł dokonać zapisu na płytę z nagraniem filmu o Borach Niemodlińskich. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie ma charakter otwarty.

Więcej informacji i potwierdzenia obecności:

Partnerstwo Borów Niemodlińskich 
ul. Bohaterów Powstań Śląskich 34
49-100 Niemodlin 
tel. 77 4606 351
niemodlinskie@op.pl

 

Derkacz.jpeg