Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Partnerstwo Borów Niemodlińskich zaprasza na spotkanie i film do Ośrodka Kultury - 12 grudnia o godz. 17.00

12 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie odbędzie się spotkanie podsumowujące „Program ochrony wilgotnych łąk Borów Niemodlińskich - Derkacz”. Gośćmi spotkania będą przyrodnicy Dolnośląskiego Ruchu Ochrony Przyrody z Wrocławia. Na spotkaniu odbędzie się również premiera filmu o Borach Niemodlińskich pt. „Bory Niemodlińskie. Ludzie i las”.

Przyrodnicy Dolnośląskiego Ruchu Ochrony Przyrody z Wrocławia, którzy zaprezentują walory przyrodnicze łąk Borów Niemodlińskich, przedstawią wyniki rocznych obserwacji czajek, derkaczy i kszyków, a także motyli z rodziny modraszków. Ponadto opowiedzą o tym, dlaczego warto kosić łąki i jak otrzymać do tego koszenia dodatkowe dopłaty rolnośrodowiskowe wynikające z użytkowania najcenniejszych przyrodniczo łąk. Projektem objęte zostały łąki koło miejscowości: Grodziec, Niemodlin, Strzeleczki, Dobra, Racławiczki, Rzymkowice, Ligota Prószkowska, Prószków, Nowa Kuźnia, Przysiecz, Wierzbie, Sowin, Tułowice, Lipno, Korfantów, Rączka, Przechód, Ligota Tułowicka, Goszczowice, Szydłów. 
Na spotkaniu odbędzie się również premiera filmu o Borach Niemodlińskich. Film pt. „Bory Niemodlińskie. Ludzie i las”, zrealizowało Partnerstwo Borów Niemodlińskich we współpracy z firmą Sky-Video z Bielska-Białej. „Bory Niemodlińskie ukształtowały się zaledwie kilka tysięcy lat temu. Ale co o nich wiemy? Jak powstał ten las? Co ukształtowało jego różnorodność i charakter?”. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy właśnie w filmie „Ludzie i las”. Zobaczymy bory, jakimi były, są i jakie mogą być. Zapraszamy do wspólnej, 20-minutowej podróży filmowej. Zaczynamy o 17.00. 

Każdy uczestnik spotkania otrzyma broszurę podsumowującą projekt oraz będzie mógł dokonać zapisu na płytę z nagraniem filmu o Borach Niemodlińskich. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie ma charakter otwarty.

Więcej informacji i potwierdzenia obecności:

Partnerstwo Borów Niemodlińskich 
ul. Bohaterów Powstań Śląskich 34
49-100 Niemodlin 
tel. 77 4606 351
niemodlinskie@op.pl

 

Derkacz.jpeg