Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Święto Karpia 2014

Tegoroczne Święto Karpia rozpoczęło się w Graczach konferencją rybacką pod nazwą „Rybactwo Opolszczyzny – rozwój regionalny i globalny”. Obecnych w „Dworku” prelegentów i gości przywitał prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” – Jakub Roszuk. Oprócz podsumowań ważnym tematem była przyszłość opolskiego rybactwa. Żeby karp nie był rybą tylko od święta i jego sprzedaż utrzymywała się przez cały rok, należy pójść w stronę przetwórstwa, które było tematem drugiej części konferencji. Tomasz Kulikowski przedstawił perspektywy rozwoju przetwórstwa ryb słodkowodnych, zaś pierwszymi doświadczeniami w temacie przetwórni ryb na Opolszczyźnie podzielił się Mariusz Wójciak.
Drugim wydarzeniem pierwszego dnia Święta Karpia było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego dla dzieci „Mały Karpik”. Oprócz laureatów, rodziców i sponsorów nagród, w uroczystości uczestniczyły również całe klasy z niemodlińskich szkół podstawowych, które entuzjastycznie reagowały na wyróżnionych rówieśników. Tutaj warto wspomnieć, że nagrodę Grand Prix otrzymała Marcelina Kulczycka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie za rysunek przedstawiający rybny pieniądz. Po wręczeniu nagród obecne w Ośrodku Kultury dzieci obejrzały i wspólnie bawiły się na przedstawieniu o Smoku Wawelskim.
Głównym punktem Święta Karpia była gala wręczenia nagród laureatom XII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” 2014. Spośród 321 prac z 43 krajów, jury Grand Prix przyznało Zbigniewowi Woźniakowi ze Zduńskiej Woli, który również w zeszłym roku wyjechał z Niemodlina z główną nagrodą.
W tym roku wychodzący na scenę laureaci, jak i zgromadzona publiczność, mogli czuć się szczególnie zrelaksowani i odprężeni, ponieważ jurorzy wcielili się w rolę plażowiczów – były więc dmuchane zabawki, ręczniki, klapki i kapelusze plażowe. Bezpieczeństwa i porządku wśród jurorów pilnował ratownik – Mariusz Jarzombek. Trzy równorzędne nagrody otrzymali: Paweł Nawrot, Maciej Trzepałka i Dariusz Pietrzak. Oprócz rysowników uhonorowany został również prezes RSP Wydrowice Zbigniew Kosterkiewicz, który otrzymał statuetkę Karpika za to, że od pierwszej edycji konkursu wspiera jego ideę i organizację. Po ceremonii rozdania nagród na scenie wystąpił zielonogórski Kabaret Nowaki ze świetną Adrianną Borek i skeczem „Pani Krystyna, ksiądz i policjant”. Po występie kabaretu, na Ścianie Satyryków uroczyście odsłonięto trzy tablice uznanych artystów, tym razem byli nimi: Zbigniew Woźniak, Arkadiusz Maniuk i Maciej Trzepałka.
Kolejnym punktem Święta Karpia było otwarcie wystawy prac konkursowych oraz degustacja rybnych potraw. Pierwsi zrobili to jurorzy Polsko-Czeskiego Konkursu na Potrawę z Ryb. Najlepszy okazał się karp faszerowany kurkami na sosie warzywnym i pierożki ze szpinakiem przygotowany przez restaurację „Niebo w gębie” z Opola. Pozostałe nagrody w konkursie kulinarnym:

Nagrody Agencji Rynku Rolnego
I – Helena Wojtasik, Śledź Heleny z curry
II – Stanisława Gala, Zupa rybna Stasi
III – Małgorzata Zawieja, Przekąski z ryb wszelakich z sosami

Nagrody Starosty Miasta Stity
I – Hotel Domino, Ryba w kołderce
II – Stanislava Smrckova, Migdałowy sandacz
III – Izabella Tarczyn, Śledź Izy z cebulą i pomidorami

Wyróżnienie Starosty Miasta Stity
Dorota Olszewska, Mintaj Dorotki pod czerwoną pierzynką z rodzynkami
Barbara Paluszkiewicz, Pasztet rybny