Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Jarosława Letka - Scena Muzyczna Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska - Scena Muzyczna Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda Dużego Eryka Oceany 2015 Podsumowanie zajęć 2015 Recital Janusza Tekieli Recital Wiktorii Grudniok Rytmix I Rytmix I Rytmix II Studio nagrań Zajęcia fotograficzne Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół Scoti Caam Zespół wokalny Piąty Bieg Zespół wokalny Piąty Bieg

Pięć minut

Tak właśnie zatytułowany był spektakl teatralny, który w dniu 10 maja 2011 r., wystawiła młodzieżowa grupa teatralna Ośrodka Kultury w Niemodlinie, prowadzona pod kierunkiem instruktor Małgorzaty Dolak.

W przedstawieniu wystąpili: Patrycja i Ilona Szlufik, Monika Cebo, Katarzyna Dolak, Martyna Pytlarz, Jagoda Markiewicz, Marcin Chrobak, Bartłomiej Sosnowski, jako Madzia – Aleksandra Kaleta, Mamuśka – Dorota Zysiak, Showman: Arkadiusz Grela, Izydor – Jakub Szpiech, Iwona – Daria Duch.

Widzowie, zgromadzeni w sali widowiskowej niemodlińskiego Ośrodka Kultury, po raz kolejny mogli przekonać się o wielkich możliwościach jakie drzemią w młodych aktorach. Oklaskiwani m.in. przez Burmistrza Niemodlina Mirosława Stankiewicza, radnego powiatu opolskiego Edwarda Jędrę, radnych Rady Miejskiej w Niemodlinie, dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół Gminy Niemodlin oraz mieszkańców Niemodlina artyści wykazali się prawdziwą dbałością o wiarygodne i przekonywujące przedstawienie powierzonych im ról.
A zadanie nie było łatwe. Scenariusz sztuki narzucał zawrotne niemal tempo odgrywanych scen, akcja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W nieco przerysowany sposób aktorzy pokazali jak zmienne i pośpieszne jest nasze codzienne życie. Trzeba być happy, free i cool, by umieć dobrze się sprzedać w dzisiejszych czasach i zapewnić sobie te przysłowiowe „pięć minut” sławy i popularności.
Ale nie tylko ci najbardziej pewni siebie i odważni mają szanse, by „zabłysnąć”. Chwilowa popularność może „dopaść” także zwykłego, przeciętnego człowieka, który wcale nie zabiega o rozgłos i poklask. Macki wszechobecnej telewizji, showbiznesu i komercji sięgają bowiem daleko i nawet to, co pozornie małoatrakcyjne może stać się hitem sezonu…

kk