Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Pięć minut

Tak właśnie zatytułowany był spektakl teatralny, który w dniu 10 maja 2011 r., wystawiła młodzieżowa grupa teatralna Ośrodka Kultury w Niemodlinie, prowadzona pod kierunkiem instruktor Małgorzaty Dolak.

W przedstawieniu wystąpili: Patrycja i Ilona Szlufik, Monika Cebo, Katarzyna Dolak, Martyna Pytlarz, Jagoda Markiewicz, Marcin Chrobak, Bartłomiej Sosnowski, jako Madzia – Aleksandra Kaleta, Mamuśka – Dorota Zysiak, Showman: Arkadiusz Grela, Izydor – Jakub Szpiech, Iwona – Daria Duch.

Widzowie, zgromadzeni w sali widowiskowej niemodlińskiego Ośrodka Kultury, po raz kolejny mogli przekonać się o wielkich możliwościach jakie drzemią w młodych aktorach. Oklaskiwani m.in. przez Burmistrza Niemodlina Mirosława Stankiewicza, radnego powiatu opolskiego Edwarda Jędrę, radnych Rady Miejskiej w Niemodlinie, dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół Gminy Niemodlin oraz mieszkańców Niemodlina artyści wykazali się prawdziwą dbałością o wiarygodne i przekonywujące przedstawienie powierzonych im ról.
A zadanie nie było łatwe. Scenariusz sztuki narzucał zawrotne niemal tempo odgrywanych scen, akcja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W nieco przerysowany sposób aktorzy pokazali jak zmienne i pośpieszne jest nasze codzienne życie. Trzeba być happy, free i cool, by umieć dobrze się sprzedać w dzisiejszych czasach i zapewnić sobie te przysłowiowe „pięć minut” sławy i popularności.
Ale nie tylko ci najbardziej pewni siebie i odważni mają szanse, by „zabłysnąć”. Chwilowa popularność może „dopaść” także zwykłego, przeciętnego człowieka, który wcale nie zabiega o rozgłos i poklask. Macki wszechobecnej telewizji, showbiznesu i komercji sięgają bowiem daleko i nawet to, co pozornie małoatrakcyjne może stać się hitem sezonu…

kk