Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Sukcesy naszych wokalistów

W dniach 28-29 kwietnia odbył się Dziecięcy Festiwal Piosenki w Korfantowie. Była to już XXIII edycja tego konkursu, podczas którego swoje wokalne umiejętności zaprezentowały Hania Zaremba oraz Maja Myśliwiec – uczestniczki zajęć wokalnych w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.
W niemodlińskim Ośrodku Kultury odbywają się przeróżne zajęcia artystyczne dla młodzieży. Uczestnicy zajęć reprezentują naszą placówkę na wielu konkursach, gdzie odnoszą liczne sukcesy. Pisaliśmy już o nagrodach plastycznych zdobytych dzięki zajęciom prowadzonym przez Michała Graczyka oraz nagrodach tanecznych zespołu Rytmix, którego choreografem jest Karolina Micuń. Wokaliści studia piosenki prowadzonego przez Natalię Kryjom oraz Magdalenę Krzemień również dumnie reprezentują Ośrodek Kultury, zdobywając nagrody na wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach piosenek.
Organizatorem festiwalu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie. Jego celem było propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz prezentowanie dorobku artystycznego solistów i zespołów. Uczestnicy Konkursu rywalizowali w pięciu kategoriach. Lista wykonawców tegorocznego Festiwalu składała się z 45 solistów oraz 13 zespołów, którzy reprezentowali szkoły podstawowe, gimnazja oraz domy kultury z województwa opolskiego.
Komisja festiwalowa w składzie: Urszula Lewandowska, Wacław Masłyk oraz Roman Gil postanowili wyróżnić niemodlińskich wychowanków Ośrodka Kultury II miejscem w kategorii szkół podstawowych oraz wyróżnieniem w kategorii szkół gimnazjalnych.
Hanna Zaremba, zdobywczyni II miejsca zaprezentowała na scenie piosenkę z bajki Pokahontas „Kolorowy Wiatr”. To niezwykle trudna piosenka, którą wykonuje Edyta Górniak. - Wybrałam ten utwór, ponieważ można w nim pokazać nie tylko umiejętności wokalne, ale również emocje – opowiedziała 11-letnia Hania. Maja Myśliwiec, uczennica gimnazjum, zdobyła wyróżnienie, prezentując na scenie utwór z repertuaru Kayah - „Supermenka”. - To bardzo pozytywna piosenka, choć wcale nie taka łatwa do zaśpiewania – skomentowała Maja.
Warto wspomnieć również o eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Przesłuchania konkursowe odbyły się w trzech terminach. 25 kwietnia Hania Zaremba przeszła do finału Giełdy Piosenki 2014. Podczas eliminacji Hania była jedną z ośmiu osób zakwalifikowanych do finału. 23 maja inni uczestnicy zajęć wokalnych Ośrodku Kultury w Niemodlinie również spróbują swoich sił w kwalifikacjach. Trzymamy za nich kciuki, a tym, którzy już się dostali, gratulujemy!
Natalia Kryjom
 
Hania Zaremba.jpeg