Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Rytmix I awansował do finału wojewódzkiego

Prawie 800 tancerzy zaprezentowało swoje umiejętności w Tarnowie Opolskim, w tym zespoły taneczne Ośrodka Kultury w Niemodlinie – Rytmix I oraz Rytmix II. W ostatnią sobotę marca w tarnowskim domu kultury odbyły się kwalifikacje do XIX Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych Ozimek 2014. Dzieci, młodzież i dorośli walczyli w swoich grupach wiekowych, prezentując układy disco dance, hip-hop oraz inscenizacje taneczne.
- W inscenizacji tanecznej należy przedstawić temat nie tylko tańcem, ale kostiumami, rekwizytami, a nawet grą. To trochę jak w teatrze, jak w musicalu. Rytmix I przedstawi inscenizację konkursu kulinarnego MasterChef: trzy konkurencje i wyłonienie zwycięzcy – najlepszego kucharza. Na pewno dużym wyzwaniem jest szybkie przebieranie się za pierniczki w trakcie pokazu. Do tego dochodzi szybkie tempo układu. To jest na pewno spore utrudnienie dla dziewczyn – mówiła przed występem Karolina Micuń, instruktorka tańca w Ośrodku Kultury.
 
Rytmix II zaprezentował układ o plaży, który zaczyna się sielanką w spokojnych rytmach, potem przechodzi w mecz siatkówki. Po meczu nagle następuje toniecie, pojawiają się ratownicy z kołami ratunkowymi, by za chwilę wszystko przemieniło się w romantyczną scenkę. A wszystko to połączone z tańcem i muzyką i przedstawione w trzy minuty. Bardzo szybki i dynamiczny układ. - Na początku dużym utrudnieniem były piłki siatkowe. Na próbach piłki fruwały wszędzie, ale jakoś je opanowaliśmy – śmieje się Karolina Micuń.
 
W każdej grupie wiekowej, w której startowały zespoły Rytmixu, czyli dziecięcej i młodzieżowej, była bardzo duża konkurencja. Przede wszystkim ze strony opolskiego zespołu Pech, który od lat może pochwalić się tytułami mistrzów świata i Europy. Można było to zobaczyć zwłaszcza w grupie młodzieżowej, w której juniorzy z Opola zaprezentowali układ, którym w październiku zdobyli mistrzostwo Europy w Sankt Petersburgu. Niemniej Rytmix I świetnie pokazał się w Tarnowie Opolskim i jury nagrodziło go udziałem w finałach wojewódzkich w Ozimku. - Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest to, czy zespół ma w sobie energię, czy ma iskrę. Jeśli to jest, dalej patrzymy na technikę oraz w jaki sposób jest opracowana choreografia – powiedział Witold Sobczak, przewodniczący jury.
 
Przygotowanie grupy do występów to duże wyzwanie i wiele pracy. Należy wymyśleć ciekawy układ, dobrać i zmiksować muzykę. Następnie zaczyna się długi i trudny proces nauki poszczególnych ruchów, potem części i całości. Wszystko powinno być „w punkt”, zatańczone w rytm muzyki przez cały, bez wyjątku, zespół. Wymaga to sumienności w uczęszczaniu na zajęcia oraz zaangażowania w taniec na samych zajęciach. Tym bardziej gratulujemy młodym tancerzom i instruktorce sukcesu i życzymy powodzenia w następnym konkursie.