Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Jarosława Letka - Scena Muzyczna Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska - Scena Muzyczna Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda Dużego Eryka Oceany 2015 Podsumowanie zajęć 2015 Recital Janusza Tekieli Recital Wiktorii Grudniok Rytmix I Rytmix I Rytmix II Studio nagrań Zajęcia fotograficzne Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół Scoti Caam Zespół wokalny Piąty Bieg Zespół wokalny Piąty Bieg

Ferie 2014 z Ośrodkiem Kultury - podsumowanie

Ośrodek Kultury w Niemodlinie, już tradycyjnie jak każdego roku, przygotował ofertę spędzenia wolnego czasu podczas ferii zimowych. Wśród wielu propozycji znalazły się zajęcia artystyczne, pokazy filmowe, spektakle teatralne i dyskoteki. 
Podczas zimowego wypoczynku na pewno nie zabrakło aktywności ruchowej, ponieważ dzieci i młodzież licznie uczestniczyli w warsztatach tanecznych, ćwicząc elementy układów, figury, ale również bawiąc się w rytm muzyki. W warsztatach brały udział dzieci z całej gminy – uczniowie szkół wiejskich korzystają z zajęć dzięki zorganizowanemu dojazdowi do Niemodlina, gdzie, oprócz Ośrodka Kultury, swoją propozycję przygotował także Ośrodek Sportu i Rekreacji. 
Wśród propozycji Ośrodka Kultury bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przedstawienia teatralne dla dzieci przygotowane przez teatr z Krakowa. Łącznie odbyły się cztery przedstawienia, za każdym razem wypełniając salę widowiskową po brzegi.
Od pierwszego do ostatniego dnia ferii powstawały prace na zajęciach plastycznych, na które uczęszczała stała grupa młodych rysowników. Nowością tegorocznych ferii były poranki filmowe, z których skorzystało wielu młodych widzów. Wszystkie bajki i animacje były produkcji polskiej: piękne graficznie, mądre i zabawne. Szkoda, że nie do obejrzenia w telewizji. Tym bardziej warto było skorzystać ze sposobności, żeby je zobaczyć.
Do zajęć tańca, śpiewu i rysunku, prób zespołów wokalnych i instrumentalnych, w tym roku dołączyły także nieodpłatne lekcje gry na pianinie. Odbyły się również dyskoteka dla dzieci oraz karnawałowy bal przebierańców. Wszyscy bawili się wyśmienicie, nie tylko tańcząc razem z kolorowymi postaciami, ale również śpiewając do największych przebojów dyskotekowych podczas wspólnego karaoke.
Powracającym do szkoły uczniom życzymy samych piątek w drugim półroczu :)