Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Gminny Konkurs Recytatorski Miłość jest wśród nas rozstrzygnięty

Młodzież recytowała wiersze o tematyce miłosnej w dwóch kategoriach wiekowych: szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.
Poziom jak zwykle był wysoki i wyrównany. Szczególnie cieszy wspaniałe przygotowanie uczniów szkół gimnazjalnych, co jest dobrą wróżbą na przyszłość.
Jury w składzie: przewodnicząca Ewa Maj-Szczygielska (poetka), Irena Lachowska (wieloletni nauczyciel języka polskiego), Jadwiga Kutyła (dyrektor Publicznej Biblioteki w Niemodlinie) oraz Katarzyna Knieja (instruktor w Ośrodku Kultury w Niemodlinie) zdecydowało Grand Prix konkursu przyznać Dorocie Zysiak z Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemodlinie za bardzo sugestywną recytację wiersza Agnieszki Osieckiej „Księżyc”. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Paulina Juzwa z Publicznego Gimnazjum w Graczach (wiersz Jonasza Kofty „Samba przed rozstaniem”), drugie miejsce zajęły: uczennica Publicznego Gimnazjum w Niemodlinie Urszula Mazur (wiersz Haliny Poświatowskiej „Ja jeszcze ciągle czekam”) oraz Joanna Cymbała z Gimnazjum w Graczach (Jan Twardowski „O nieobecnych”). Natomiast trzecią nagrodę przyznano ex ekwo Kamili Jureckiej za wiersz Zbigniewa Matyjaszczyka „Kocham po prostu” i Kamilowi Skrosiowi, który recytował utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Z wierszy do Natalii” (oboje z Publicznego Gimnazjum w Niemodlinie). Wyróżniona w tej kategorii została Agata Mrówczyńska z Graczy.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył uczeń Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Niemodlinie Paweł Krysiak (K. I. Gałczyński „Rozmowa liryczna”), pozostałych miejsc nie przyznano. Natomiast wyróżniono Paulinę Adamczyk również z Liceum Ogólnokształcącego w Niemodlinie (wiersz Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej „Zapomniane pocałunki”).
Z pewnością wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego i ich opiekunom należą się brawa, przede wszystkim za wrażliwość i wyczulenie na poezję, która nie jest tematem najpopularniejszym, zwłaszcza w dzisiejszych czasach…

kk

uczestnicy i jury konkursu