Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Gminny Konkurs Recytatorski Miłość jest wśród nas rozstrzygnięty

Młodzież recytowała wiersze o tematyce miłosnej w dwóch kategoriach wiekowych: szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.
Poziom jak zwykle był wysoki i wyrównany. Szczególnie cieszy wspaniałe przygotowanie uczniów szkół gimnazjalnych, co jest dobrą wróżbą na przyszłość.
Jury w składzie: przewodnicząca Ewa Maj-Szczygielska (poetka), Irena Lachowska (wieloletni nauczyciel języka polskiego), Jadwiga Kutyła (dyrektor Publicznej Biblioteki w Niemodlinie) oraz Katarzyna Knieja (instruktor w Ośrodku Kultury w Niemodlinie) zdecydowało Grand Prix konkursu przyznać Dorocie Zysiak z Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemodlinie za bardzo sugestywną recytację wiersza Agnieszki Osieckiej „Księżyc”. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Paulina Juzwa z Publicznego Gimnazjum w Graczach (wiersz Jonasza Kofty „Samba przed rozstaniem”), drugie miejsce zajęły: uczennica Publicznego Gimnazjum w Niemodlinie Urszula Mazur (wiersz Haliny Poświatowskiej „Ja jeszcze ciągle czekam”) oraz Joanna Cymbała z Gimnazjum w Graczach (Jan Twardowski „O nieobecnych”). Natomiast trzecią nagrodę przyznano ex ekwo Kamili Jureckiej za wiersz Zbigniewa Matyjaszczyka „Kocham po prostu” i Kamilowi Skrosiowi, który recytował utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Z wierszy do Natalii” (oboje z Publicznego Gimnazjum w Niemodlinie). Wyróżniona w tej kategorii została Agata Mrówczyńska z Graczy.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył uczeń Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Niemodlinie Paweł Krysiak (K. I. Gałczyński „Rozmowa liryczna”), pozostałych miejsc nie przyznano. Natomiast wyróżniono Paulinę Adamczyk również z Liceum Ogólnokształcącego w Niemodlinie (wiersz Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej „Zapomniane pocałunki”).
Z pewnością wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego i ich opiekunom należą się brawa, przede wszystkim za wrażliwość i wyczulenie na poezję, która nie jest tematem najpopularniejszym, zwłaszcza w dzisiejszych czasach…

kk

uczestnicy i jury konkursu