Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Rodziną w teatrze - przedstawienie "Światełko"

Wielu rodziców i ich dzieci skorzystało z propozycji Teatru Lalki i Aktora w Opolu i Ośrodka Kultury w Niemodlinie, aby wspólnie spędzić niedzielny wieczór oglądając piękne i mądre przedstawienie „Światełko”.

Teatr jest miejscem magicznym pomimo braku efektów specjalnych, nagłych zwrotów akcji, szaleńczych pościgów i głośnych eksplozji, których nie brakuje we współczesnych filmach. Dzieje się tak za sprawą wyobraźni. Gra aktorska, rekwizyty, muzyka i światło pobudzają wyobraźnię widza. Dlatego każdy kontakt z teatrem jest rozwijający, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 20 października Ośrodek Kultury gościł opolski Teatr Lalki i Aktora, który zaprezentował dla prawie pełnej sali przedstawienie „Światełko”. Od początku spektaklu widz wchodzi w świat codziennych przedmiotów: kapci, budzika, poduszki i misia, które muszą poradzić sobie z brakiem Dziewczynki – najbliższej im osoby. Łączą siły, by opuścić bezpieczny pokój i pomóc Dziewczynce. I chociaż przedstawienie nie kończy się w hollywoodzkim stylu, czyli happy endem – widz nie traci wiary w siłę przyjaźni, wytrwałości i przywiązania.

Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, którzy uczęszczają na zajęcia teatralne Ośrodka Kultury. Prowadzili je aktorzy grający w „Światełku” - Agnieszka Zyskowska-Biskup i Jan Chraboł. Zaprosili aktorów-amatorów do ożywienia przedmiotów, animacji rzeczy. Szybko okazało się, że rzeczy mogą mieć duszę: krzesła mają płeć i wiek, parafią pukać do drzwi, a buty spać albo patrzeć. Świetna lekcja wyobraźni. Grupa teatralna zaprasza na swoje próby w każdą środę o godz. 15.30.

Pokazy spektaklu „Światełko” w Niemodlinie został zrealizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Lalki i Aktora w Opolu (październik 2013)

Warsztaty dla grupy teatralnej OK w Niemodlinie z aktorami Teatru Lalki i Aktora w Opolu.jpeg

DSC_7798.jpeg