Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Jarosława Letka - Scena Muzyczna Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska - Scena Muzyczna Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda Dużego Eryka Oceany 2015 Podsumowanie zajęć 2015 Recital Janusza Tekieli Recital Wiktorii Grudniok Rytmix I Rytmix I Rytmix II Studio nagrań Zajęcia fotograficzne Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół Scoti Caam Zespół wokalny Piąty Bieg Zespół wokalny Piąty Bieg

Rodziną w teatrze - przedstawienie "Światełko"

Wielu rodziców i ich dzieci skorzystało z propozycji Teatru Lalki i Aktora w Opolu i Ośrodka Kultury w Niemodlinie, aby wspólnie spędzić niedzielny wieczór oglądając piękne i mądre przedstawienie „Światełko”.

Teatr jest miejscem magicznym pomimo braku efektów specjalnych, nagłych zwrotów akcji, szaleńczych pościgów i głośnych eksplozji, których nie brakuje we współczesnych filmach. Dzieje się tak za sprawą wyobraźni. Gra aktorska, rekwizyty, muzyka i światło pobudzają wyobraźnię widza. Dlatego każdy kontakt z teatrem jest rozwijający, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 20 października Ośrodek Kultury gościł opolski Teatr Lalki i Aktora, który zaprezentował dla prawie pełnej sali przedstawienie „Światełko”. Od początku spektaklu widz wchodzi w świat codziennych przedmiotów: kapci, budzika, poduszki i misia, które muszą poradzić sobie z brakiem Dziewczynki – najbliższej im osoby. Łączą siły, by opuścić bezpieczny pokój i pomóc Dziewczynce. I chociaż przedstawienie nie kończy się w hollywoodzkim stylu, czyli happy endem – widz nie traci wiary w siłę przyjaźni, wytrwałości i przywiązania.

Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, którzy uczęszczają na zajęcia teatralne Ośrodka Kultury. Prowadzili je aktorzy grający w „Światełku” - Agnieszka Zyskowska-Biskup i Jan Chraboł. Zaprosili aktorów-amatorów do ożywienia przedmiotów, animacji rzeczy. Szybko okazało się, że rzeczy mogą mieć duszę: krzesła mają płeć i wiek, parafią pukać do drzwi, a buty spać albo patrzeć. Świetna lekcja wyobraźni. Grupa teatralna zaprasza na swoje próby w każdą środę o godz. 15.30.

Pokazy spektaklu „Światełko” w Niemodlinie został zrealizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Lalki i Aktora w Opolu (październik 2013)

Warsztaty dla grupy teatralnej OK w Niemodlinie z aktorami Teatru Lalki i Aktora w Opolu.jpeg

DSC_7798.jpeg