Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Rodziną w teatrze - przedstawienie "Światełko"

Wielu rodziców i ich dzieci skorzystało z propozycji Teatru Lalki i Aktora w Opolu i Ośrodka Kultury w Niemodlinie, aby wspólnie spędzić niedzielny wieczór oglądając piękne i mądre przedstawienie „Światełko”.

Teatr jest miejscem magicznym pomimo braku efektów specjalnych, nagłych zwrotów akcji, szaleńczych pościgów i głośnych eksplozji, których nie brakuje we współczesnych filmach. Dzieje się tak za sprawą wyobraźni. Gra aktorska, rekwizyty, muzyka i światło pobudzają wyobraźnię widza. Dlatego każdy kontakt z teatrem jest rozwijający, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 20 października Ośrodek Kultury gościł opolski Teatr Lalki i Aktora, który zaprezentował dla prawie pełnej sali przedstawienie „Światełko”. Od początku spektaklu widz wchodzi w świat codziennych przedmiotów: kapci, budzika, poduszki i misia, które muszą poradzić sobie z brakiem Dziewczynki – najbliższej im osoby. Łączą siły, by opuścić bezpieczny pokój i pomóc Dziewczynce. I chociaż przedstawienie nie kończy się w hollywoodzkim stylu, czyli happy endem – widz nie traci wiary w siłę przyjaźni, wytrwałości i przywiązania.

Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, którzy uczęszczają na zajęcia teatralne Ośrodka Kultury. Prowadzili je aktorzy grający w „Światełku” - Agnieszka Zyskowska-Biskup i Jan Chraboł. Zaprosili aktorów-amatorów do ożywienia przedmiotów, animacji rzeczy. Szybko okazało się, że rzeczy mogą mieć duszę: krzesła mają płeć i wiek, parafią pukać do drzwi, a buty spać albo patrzeć. Świetna lekcja wyobraźni. Grupa teatralna zaprasza na swoje próby w każdą środę o godz. 15.30.

Pokazy spektaklu „Światełko” w Niemodlinie został zrealizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Lalki i Aktora w Opolu (październik 2013)

Warsztaty dla grupy teatralnej OK w Niemodlinie z aktorami Teatru Lalki i Aktora w Opolu.jpeg

DSC_7798.jpeg