Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Karpik

 • Święto Karpia

  Karpik_pleksi_3x2m_screen.jpeg Celem Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik" jest ukazanie tradycji, cech i przywar narodowych w krzywym zwierciadle – za pomocą unikatowego wyrazu artystycznego, jakim jest rysunek satyryczny. Tematem przewodnim i inspiracją dla rysowników z całego świata są ryby (szczególnie karp), wędkarze, połowy - widziane przez pryzmat różnych narodowości, kultur oraz technik artystycznych. Konkurs „Karpik” ma międzynarodowy charakter – wpływają nań prace z kilkudziesięciu krajów, a jego nazwa nawiązuje do licznych stawów hodowlanych, z których od XVI w. słynie Niemodlin. Znaczenie projektu jest istotne dla integracji środowisk twórczych i przybliżenia spojrzenia różnych nacji na tradycje regionów Europy. Konkurs pozwala artystom na wymianę doświadczeń, osiągnięć oraz promuje ich twórczości.

  Od pierwszej edycji (tj. od roku 2003) konkurs zatacza coraz szersze kręgi. Biorą w nim udział wybitni artyści tego gatunku, zarówno krajowi, jak i zagraniczni. Laureatami poprzednich „Karpików” byli m.in.: Witold Mysyrowicz, Krzysztof Toboła, Sławomir Łuczyński, Jurij Kosobukin, Vladimir Kazanevsky, Andrzej Graniak, Henryk Cebula, Mihai Ignat, Jacek Lanckorońki, Ivana Vlackowa, Zbigniew Woźniak i Paweł Kuczyński.

  W Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbyło się 15 edycji Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik”. Podczas pierwszej edycji (w 2003 roku) w konkursie wzięło udział 54 rysowników, a na konkurs wpłynęły 104 prace. W ciągu piętnastu lat udział wzięło 1491 rysowników z 68 krajów, którzy nadesłali prawie cztery tysiące prac, nawet z tak odległych krajów jak Birma, Iran, Nigeria, Indie. Konkurs stale wzbogaca się o nowe spojrzenie artystów z różnych, często egzotycznych państw, na polskie tradycje narodowe, gdzie ryba, a szczególnie karp, kojarzą się głównie ze świętami.

  Ośrodek Kultury jest wydawcą okolicznościowego katalogu pokonkursowego prezentującego zwycięskie i najciekawsze prace pochodzące z bieżącej edycji konkursu. Jego stałym elementem jest wkładka katalogowa zawierająca przepisy potraw rybnych w języku polskim, czeskim i angielskim. Poprzez wydanie i rozesłanie pamiątkowego katalogu pokonkursowego wzmocnił się udział Polski w międzynarodowym obiegu sztuki współczesnej. Za pomocą tego unikatowego wyrazu artystycznego, jakim jest rysunek satyryczny. Międzynarodowy Konkurs Rysunku „Karpik” przyczynił się do popularyzacji wartościowych zjawisk z obszaru współczesnych sztuk wizualnych, promując twórczość wielu artystów, a przede wszystkim promując gminę Niemodlin i Opolszczyznę. „Karpik” jest jedyną cykliczną imprezą satyryczną organizowaną na Opolszczyźnie, zaliczany jest do ścisłej czołówki wydarzeń satyrycznych organizowanych w Polsce, a patronat nad konkursem „Karpik” na stałe objął Zarząd Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

 • Regulamin / Contest rules KARPIK 2018

  Karpik.jpeg
 • Święto Karpia 2017 / Carp Festival - relacja, zdjęcia, filmiki

  DSC_0249.jpeg

  Święto Karpia 2017 / Carp Festival było pod wieloma względami wyjątkowe. W skład imprezy weszło kilkanaście różnych wydarzeń, które odbyły się głównie w Niemodlinie, ale także w Mosznej i w Przygorzelu, na przestrzeni ponad miesiąca, od 6 października do 18 listopada 2017. I to wszystko pod jedną nazwą – Święto Karpia.

 • Mural w ramach Święta Karpia 2017 / Carp Festival

  Mural Niemodlin

  Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Święta Karpia było odsłonięcie muralu. Ściana dawnego amfiteatru otrzymała nową funkcję i jakość. Stała się dziełem artystycznym, trwale związanym z przestrzenią wokół Ośrodka Kultury i Niemodlinem. Autorem muralu jest Konrad Kowal - z wykształcenia architekt, graffiti maluje od 19 lat. Ma na koncie szereg realizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą. W kraju stworzył m.in.: mural upamiętniający 750-lecie lokacji miasta Krakowa.

 • Katalog XV Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” 2017

  Katalog Karpik 2017 okładka.jpeg

  Zapraszamy do obejrzenia katalogu prac tegorocznej edycji konkursu PDFKatalog_KARPIK_2017.pdf

 • Wyniki XV Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego KARPIK 2017

  Grand Prix.jpeg

  Jury podczas obrad w dniu 6 października 2017 r., wybrało najlepsze prace tegorocznego "Karpika" 2017. Grand Prix otrzymuje Paweł Kuczyński (Polska). Nagrody główne: Sławomir Łuczyński (Polska), Magdalena Wosik (Polska), Maciej Trzepałka (Polska).

 • Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci MAŁY KARPIK 2017

  Grand Prix Mały Karpik.jpeg

  Jury podczas obrad w dniu 6 października 2017 r. przyznało nagrody w konkursie Mały Karpik 2017. Grand Prix otrzymuje Milena Cempa (SP nr 1 w Niemodlinie).

 • Święto Karpia z pierwszą nagrodą w województwie

  1a.jpeg

  Święto Karpia 2016 najlepszą inicjatywą w województwie opolskim realizowaną przez instytucję publiczną. Celem konkursu Marszałka Województwa Opolskiego „Partnerstwo bez granic” było wyłonienie najciekawszych inicjatyw realizowanych przez samorządy lokalne, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe województwa opolskiego we współpracy z partnerami zagranicznymi.

 • Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego - sobota 7 października 2017

  KARP 2017 — kopia.jpeg

  Smakowanie karpia, pokazy kulinarne, konkursy z nagrodami, pokaz szycia sieci rybackich i wiele innych atrakcji czeka na Zamku w Niemodlinie w sobotę 7 października na Wojewódzkim Święcie Karpia oPolskiego.

 • Gala "Karpika" 2017 i występ Grupy MoCarta - 18 listopada 2017, godz. 16:00, bilety 35 zł

  Mocarta.jpeg

  Święto Karpia 2017 / Carp Festival zakończy gala wręczenia nagród w XV Międzynarodowym Konkursie Rysunku Satyrycznego "Karpik" 2017 oraz występ kabaretu Grupa MoCarta. Informujemy, że nie ma już biletów na galę "Karpika" i występ Grupy MoCarta.

 • Święto Karpia 2017/Carp Festival w ramach PROW 2014-2020

  Karpik_pleksi_3x2m_screen.jpeg

  10 sierpnia 2017 r. dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie Katarzyna Paszula podpisała umowę z Zarządem Województwa Opolskiego na dofinansowanie operacji Święto Karpia 2017/Carp Festiwal w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • Święto Karpia 2017 / Carp Festival - program

  Karpik2017_PlakatB2.jpeg

  Zapraszamy na obchody Święta Karpia 2017 / Carp Festival. W skład imprezy wchodzi wiele różnych wydarzeń, które odbędą się w Niemodlinie, Mosznej i Przygorzelu na przestrzeni ponad miesiąca, od 6 października do 18 listopada 2017.
  Bilety na galę wręczenia nagród 15. Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik" 2017 i występ Grupy MoCarta w cenie 35 zł do nabycia w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.

 • IX Polsko-Czeski Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ryb 2017

  KOnkurs kulinarny logo.png

  Ośrodek Kultury w Niemodlinie oraz Miasto Štíty (Czechy) zapraszają do wzięcia udziału w IX Polsko-Czeskim Konkursie Kulinarnym na Potrawę z Ryb 2017. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest telefoniczne zgłoszenie udziału do dn. 30 października 2017.

 • Konkurs rysunkowy dla dzieci MAŁY KARPIK 2017

  Logo Karpik.jpeg

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym MAŁY KARPIK 2017. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Niemodlin oraz gmin: Lasowice Wielkie, Lewin Brzeski, Murów, Ozimek, Pokój, Popielów, Świerczów, Tułowice, Turawa, Zębowice. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie lub dostarczenie pracy wraz z kartą zgłoszeń uczestnika do dnia 30 września na adres Ośrodka Kultury w Niemodlinie. PDFMały Karpik 2017 - regulamin.pdf

 • Święto Karpia 2016 za nami

  Laureaci i sponsorzy Karpik 2016.jpeg

  Najważniejszą częścią dwudniowej imprezy była gala wręczenia nagród laureatom XIV Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.

 • Grand Prix Karpik 2003-2017

  collage GP.jpeg

  Zapraszamy do galerii nagrodzonych prac