Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Aktualności

 • Święto Karpia 2018 - 16-17 listopada

  Karpik2018_PlakatB2.jpeg

  Zapraszamy na Święto Karpia 2018 / Carp Festival do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Piątek: konferencja rybacka, wręczenie nagród konkursu "Mały Karpik", projekcja filmu animowanego "Ups! Arka odpłynęła". Sobota: gala "Karpika", konkurs na potrawę z ryb, występ kabaretu Ciach, wernisaż wystawy "Karpik", Ściana Satyryków, degustacja karpia.

 • X Polsko-Czeski Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ryb 2018

  KOnkurs kulinarny logo.png

  Ośrodek Kultury w Niemodlinie oraz Miasto Štíty (Czechy) zapraszają do wzięcia udziału w X Polsko-Czeskim Konkursie Kulinarnym na Potrawę z Ryb 2018. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest telefoniczne zgłoszenie udziału do dn. 30 października 2018.

 • Nagroda marszałka dla Katarzyny Paszuli

  nagroda2018 (1).jpeg

  9 października 2018 r. dyrektor Ośrodka Kultury Katarzyna Paszula otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Dyrektor Ośrodka Kultury do nagrody nominowała Burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz. Uroczystość wręczenia nagród marszałka w dziedzinie kultury odbyła się na Zamku w Mosznej, a uroczystość poprowadził Robert Janowski.

 • Koncert Janusza Radka - zdjęcia

  rad (6).jpeg

  Podczas gali przyznania Złotego Sokoła 2018 w Ośrodku Kultury (9 listopada) wystąpił Janusz Radek z koncertem „Tak to sobie wyobrażam 1918.2018.PL”, podczas którego zaprezentował swoje interpretacje polskich pieśni i piosenek, m.in. Pierwsza kadrowa, Nie pytaj o Polskę, Mury, Dziwny jest ten świat, czy Tak to sobie wyobrażam. Minimalistyczne, nowoczesne aranżacje oparte o elektroniczne brzmienia, dobór repertuaru i – przede wszystkim - fenomenalne interpretacje zostały nagrodzone przez publiczność owacjami na stojąco.

 • Przyrządźmy razem rybę - warsztat kulinarny 27.10.2018

  DSC_0408.jpeg

  Kolejni uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych „Przyrządźmy razem rybę” zmierzyli się z niemodlińskim karpiem. Jak zwykle najwięcej emocji (i trudności) sprawiło filetowanie karpia. Na szczęście swoją profesjonalną wiedzą i umiejętnościami dzielił się szef kuchni, Kamil Klekowski.
  Projekt Święto Karpia 2018 / Carp Festival jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, tj. Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014–2020.

 • Zajęcia plastyczne - rozpoczęcie od 3 grudnia

  DSC_0571.jpeg

  Od 3 grudnia rozpoczną się zajęcia plastyczne dla dzieci w budynku Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Zapraszamy do pracowni pana Michała Graczyka.

 • Przyrządźmy razem rybę - warsztat kulinarny 13.10.2018

  DSC_0308.jpeg

  Jak pozbawić karpia ości? Jak przygotować równocześnie trzy potrawy z jednej ryby? Jak nie zmarnować jedzenia na tzw. odpady? O tym i jeszcze więcej o przyrządzaniu karpia dowiedzieli się uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych „Przyrządźmy razem rybę”. Pod okiem szefa kuchni, Kamila Klekowskiego, dzieci, młodzież i dorośli przygotowali zupę rybną, pulpeciki oraz pierogi rybne z musem z dyni.

  Warsztaty odbyły się 13 października 2018. Zapraszamy do udziału w warsztacie 27 października. Zostały jeszcze wolne miejsca.

 • Zawody wędkarskie dla kobiet - zdjęcia

  e (4).jpeg

  W ramach Święta Karpia 2018 / Carp Festival, podczas Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego (6 października), na zalewie Ścinawy Niemodlińskiej zostały rozegrane pierwsze w historii zawody wędkarskie dla kobiet. W łowieniu wzięło udział jedenaście zawodniczek. Po zważeniu ryb wyłoniono laureatki i uroczyście wręczono nagrody na Zamku w Niemodlinie.

 • Wyniki XVI Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego KARPIK 2018

  Woźniak.jpeg

  Jury podczas obrad w dniu 4 października 2018 r., wybrało najlepsze prace tegorocznego "Karpika". Grand Prix otrzymuje Zbigniew Woźniak (Polska). Nagrody główne: Tomasz Wołoszyn (Niemcy), Magdalena Wosik (Polska), Jitet Kustana (Indonezja).

 • Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci MAŁY KARPIK 2018

  Karpik.jpeg

  Jury podczas obrad w dniu 4 października 2018 r., wybrało najlepsze prace tegorocznego konkursu Małego Karpika. Nagrodę Grand Prix otrzymuje Hanna Basowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie.

 • Plan zajęć kulturalnych 2018-2019

  plan zajęć.png

  Prezentujemy Państwu harmonogram zajęć kulturalnych prowadzonych przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia kulturalne w roku szkolnym 2018-2019. Proponujemy: zajęcia plastyczne, teatralne, taniec nowoczesny - RYTMIX, zajęcia muzyczne – STUDIO PIOSENKI, zajęcia wokalne z akompaniatorem – SCENA MUZYCZNA, naukę gry na instrumentach – gitara, fortepian, keyboard, saksofon, akordeon, próby zespołu wokalnego Piąty Bieg oraz studio nagrań.

 • Informacja o zajęciach plastycznych

  paletka.jpeg

  Zajęcia plastyczne, ze względu na trudności lokalowe w Szkole Podstawowej nr 1 i trwający remont Ośrodka Kultury, nie rozpoczną się w zaplanowanym przez nas terminie. Zajęcia rozpoczną się po zakończeniu remontu Ośrodka Kultury i odbywać się będą zgodnie z planem ustalonym podczas zapisów w dniu 10 września. Za trudności przepraszamy, są one jednak od nas niezależne. Na zajęcia zapraszamy w listopadzie – dokładną datę rozpoczęcia zajęć podamy pod koniec października. 
  Prosimy również nie dokonywać wpłat za miesiąc wrzesień i październik. Dokonane już wpłaty zostaną przyjęte za miesiąc listopad.

 • Mural w ramach Święta Karpia 2018 / Carp Festival

  z.jpeg

  Druga ściana dawnego amfiteatru koło Ośrodka Kultury wzbogaciła się o rybny mural. Wykonał go Konrad „Mehes” Kowal - artysta, który w zeszłym roku stworzył pierwszy malunek. Mural nawiązuje do Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik”, który od 16 lat jest organizowany przez Ośrodek Kultury. Promuje również lokalny produkt - naszego karpia niemodlińskiego.

 • Cennik zajęć artystycznych Ośrodka Kultury obowiązujący od 1 września 2018

  cennik napis.png

  Cennik zajęć artystycznych prowadzonych przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie obowiązujący od dnia 1 września 2018 r. Wpłaty należy regulować do 15-go każdego miesiąca "z góry" przelewem na konto nr 83 8890 1079 0009 5035 2006 0001 (BS w Namysłowie Oddz. Niemodlin). W tytule przelewu prosimy wpisać: imię i nazwisko uczestnika zajęć, rodzaj zajęć, miesiąc.

 • Regulaminy zajęć artystycznych Ośrodka Kultury w Niemodlinie

  OK Logo duze bez napisu.jpeg

  Prosimy zapoznać się z regulaminami zajęć artystycznych obowiązującymi w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Poniżej znajdują sie wszystkie regulaminy. Dostępne są również w zakładce Zajęcia, po wybraniu konkretnego rodzaju zajęć.

 • Gala Złotego Sokoła 2018 i koncert Janusza Radka - 9 listopada 2018, godz. 18:00

  Radek.jpeg

  Zapraszamy na galę Złotego Sokoła, która w tym roku odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 18:00. W programie: uroczysta sesja Rady Miejskiej w Niemodlinie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, gala Złotego Sokoła, koncert Janusza Radka " Tak to sobie wyobrażam 1918.2018.PL". Bezpłatne zaproszenia będą dostępne od 5 listopada (poniedziałek) od godz. 13:00 w sekretariacie Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Jedna osoba może wziąć maks. 4 sztuki wejściówek.