Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Aktualności

 • Kino w OK: "O Yeti!" - piątek 22 listopada 2019, godz. 15:00

  o-yeti-pl2_a989c09ee3.jpeg

  Przed nami niezwykła przygoda – wprost z tłocznych ulic Szanghaju trafimy w zapierające dech w piersiach krajobrazy Himalajów. Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi. Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti, oraz dr Zara, która pragnie, by Everest wrócił do domu.

 • Kino w OK: "1800 gramów" - piątek 22 listopada 2019, godz. 17:00

  1800.jpeg

  "1800 gramów" to piękna i wzruszająca opowieść o najważniejszych ludzkich sprawach, o miłości i samotności, o poświęceniu i odwadze. Nasi bohaterowie muszą porzucić ograniczenia, w których tkwią, a wyzwanie, które przynosi im los, pozwala odnaleźć się i zmienić swoje życie. Wierzę, że ta historia chwyci za serce naszych widzów. Cieszę się, że do projektu udało nam się zaprosić znakomitych aktorów. Dodatkowym atutem są piękne plenery, bowiem akcja filmu rozgrywa się w Krakowie. Wielką satysfakcją jest, że to już ósmy film fabularny naszego krakowskiego zespołu. – Krystyna Lasoń, producentka

 • Kino w OK: "Ukryta gra" - piątek 22 listopada 2019, godz. 19:00

  ukryta gra.jpeg

  Początek lat sześćdziesiątych. U szczytu kryzysu kubańskiego amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch, mający powstrzymać konflikt nuklearny.

 • XI Polsko-Czeski Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ryb – wyniki i zdjęcia

  DSC_0832.jpeg

  Podczas Święta Karpia 2019 rozstrzygnięto XI Polsko-Czeski Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ryb, organizowany wraz z czeskim partnerem – miastem Stity. Konkurs kulinarny ma na celu propagowanie i pogłębienie wiedzy o tradycyjnych potrawach z ryb w Polsce i Czechach. Zwraca się w nim uwagę na oryginalność potrawy, związek z danym regionem. Współpraca z czeskim miastem Stity daje możliwość wymiany wzajemnych doświadczeń kulinarnych oraz czerpania z bogatej tradycji hodowli ryb, jaką ma Niemodlin, a polskie miasto ma okazję poznać gust i smak przygranicznych sąsiadów.

 • Praca Julii Kupczak wyróżniona na międzynarodowym konkursie

  Tychy.jpeg

  Na tegoroczny XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” organizowany przez MDK nr 2 w Tychach wpłynęło 2508 prac z 273 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi, Hong Kongu i Indonezji. W gronie wyróżnionych i dopuszczonych do wystawy znalazła się praca Julii Kasprzak z sekcji plastycznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie.

 • Koncert Roberta Janowskiego - zdjęcia

  Robert Janowski (listopad 2019)

  Koncert Roberta Janowskiego uświetnił tegoroczną galę Złotego Sokoła. Piękne interpretacje piosenek w akustycznych aranżacjach i z wdziękiem snute opowieści samego artysty – zaczarowały publiczność.

 • Wiktoria Śliwka wyróżniona w Lidzbarku Warmińskim

  słowem 2019.jpeg

  Wiktoria Śliwka z sekcji plastycznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie znalazła się w gronie wyróżnionych w kategorii klas IV - VIII na V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Słowem Malowane, organizowanego w Lidzbarku Warmińskim. Na konkurs wpłynęło 768 prac z 69 placówek.

 • Marszałek Województwa wyróżnił Karolinę Micuń

  marszalek karolina wyroznienie (1).jpeg

  W dniu 7 października 2019 r., podczas XX jubileuszowej gali wręczenia nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla animatorów i twórców kultury, nasza instruktorka tańca - Karolina Micuń - odebrała wyróżnienie. Cieszymy się i jesteśmy dumni całym Ośrodkiem i całym Niemodlinem. Gratulacje.

 • Nowe zajęcia taneczne dla dzieci w wieku 3-4 oraz 5-6 lat

  dance.jpeg

  Zajęcia tańca nowoczesnego disco z elementami rytmiki i baletu dla dzieci w wieku przedszkolnym: 3-4 lat i 5-6 lat. Zajęcia prowadzić będzie Marta Helińska - instruktor tańca, właściciel Akademii Tańca i Śpiewu INGENIUM.Nabór trwa do końca września pod nr. tel. 512-620-543. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Wszelkie informacje dotyczące naborów udzielne będą telefonicznie.

 • Wyniki XVII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego KARPIK 2019

  11.jpeg

  Jury podczas obrad w dniu 4 października 2019 r., wybrało najlepsze prace tegorocznego "Karpika". Grand Prix otrzymuje Maciej Trzepałka (Polska). Nagrody główne: Sławomir Łuczyński (Polska), Sławomir Lizoń (Polska) i Konstantin Kazanchev (Ukraina).

 • Wyniki konkursu rysunkowo-graficznego dla dzieci MAŁY KARPIK 2019

  20191004184445895_0001.jpeg

  Jury podczas obrad w dniu 4 października 2019 r., wybrało najlepsze prace tegorocznego konkursu Małego Karpika. Nagrodę Grand Prix otrzymuje Amelia Perzyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie.

 • Konkurs recytatorski wierszy A. Osieckiej 2019 - wyniki

  DSC_0744.jpeg

  W 83 rocznicę urodzin poetki, 9 października 2019 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbył się po raz pierwszy Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej dla uczniów szkół powiatu opolskiego. Recytowało 44 młodych ludzi ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z: Brynicy, Wawelna, Grabina, Graczy, Ozimka, Jełowej, Niemodlina, Prószkowa, Rogów i Tułowic.

 • I Powiatowy Konkurs Plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza A. Osieckiej – wyniki

  Grand Prix.jpeg

  Na konkurs wpłynęły 44 prace ze szkół powiatu opolskiego. Jury przyznało Grand Prix - Nagrodę Starosty Opolskiego Rafałowi Świtale z PSP w Ligocie Turawskiej. Nagrody w kategorii kl. VII-VIII: I msc. Maja Prządo – PSP w Ligocie Turawskiej, II msc. Nikola Przybylla – PSP w Komprachcicach, III msc. Agnieszka Hocwik - PSP w Ligocie Turawskiej. Kategorii szkół ponadpodstawowych nie rozstrzygnięto. Nagrody laureatom zostaną wysłane pocztą.

 • Święto Karpia / Carp Festival - 15-16 listopada

  Karpik 2019 plakat.jpeg

  Program: Piątek 15 listopada, godz. 10:00 - Wręczenie nagród laureatom konkursu rysunkowego "Mały Karpik" 2019 oraz projekcja filmu animowanego "Bardzo Fajny Gigant".
  Sobota 16 listopada, godz. 18:00: gala wręczenia nagród laureatom XVII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik" 2019, XI Polsko-Czeski Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ryb, występ Kabaretu Czesuaf, wernisaż wystawy "Karpik" 2019, odsłonięcie tablic na Ścianie Satyryków, degustacja karpia. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.

 • Podsumowanie zajęć tanecznych RYTMIX - galeria zdjęć

  DSC_0196.jpeg

  Na dwa dni przed rozdaniem świadectw w szkołach nasz Zespół Taneczny RYTMIX podsumował rok taneczny 2018-2019. Dziękujemy tancerzom, rodzicom i, przede wszystkim, instruktorce - Karolinie Micuń.

 • Podsumowanie zajęć instrumentalnych 2019 - zdjęcia

  DSC_0255.jpeg

  Rok szkolny 2018-2019 podsumowali koncertem nasi młodzi instrumentaliści, uczęszczający na zajęcia nauki gry na gitarze oraz pianinie. Przygotowanie: Paweł Ostrowski i Paweł Kaliciński.