Wersja dostępna cyfrowo Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

I tylko taką mnie ścieżką poprowadź, gdzie śmieją się śmiechy w ciemności, i gdzie muzyka gra, muzyka gra…

Aktualności

 • Zrealizowaliśmy projekt przebudowy schodów

  Ośrodek Kultury w Niemodlinie zrealizował projekt pn. „Przebudowa schodów w holu Ośrodka Kultury w Niemodlinie”. Celem operacji jest propagowanie rybackiego dziedzictwa kulturowego gminy Niemodlin oraz całego obszaru RLGD "Opolszczyzna". Dofinansowania operacji wynosi 71 245 złotych.
 • Życzenia świąteczne i noworoczne

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składam serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, zawodowej satysfakcji, wiary i nadziei w nadchodzącym Nowym Roku - Katarzyna Paszula, dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej, wraz z pracownikami.
 • Oblicza zimy - konkurs fotograficzny, do 21 marca 2021

  Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pod tytułem „Oblicza zimy. Zdjęcie z gminy Niemodlin lub Borów Niemodlińskich”. Tematem konkursu jest niebanalne ujęcie tematu zimowej fotografii wykonanej na terenie gminy Niemodlin lub Borów Niemodlińskich. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy gminy Niemodlin. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia.
 • Siostry Śliwki wyróżnione w Komprachcicach

  Na tegorocznym XI Festiwalu Jesienne Nutki organizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach w gronie wyróżnionych - w kategorii klas szkół podstawowych - znalazły się Patrycja i Wiktoria Śliwki z sekcji plastycznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie.
 • "Barwy jesieni" - galeria zdjęć

  Przedstawiamy zdjęcia laureatów naszego konkursu fotograficznego "Barwy jesieni. Zdjęcie z gminy Niemodlin lub Borów Niemodlińskich".
 • Podpisanie umowy na przebudowę schodów

  W dniu 1 grudnia 2020 r. dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie Katarzyna Paszula podpisała z Zarządem Województwa Opolskiego umowę w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na dofinansowanie projektu „Przebudowa schodów w holu Ośrodka Kultury w Niemodlinie”. Projekt polega na przebudowie schodów w holu Ośrodka Kultury w Niemodlinie, lady/kontuaru szatni, zagospodarowaniu pomieszczenia gospodarczego oraz wyposażaniu w dwumodułową kuchnię mobilną, gabloty informacyjne i tablicę pamiątkową. Dofinansowania operacji wynosi 71 245 złotych. Projekt jest w fazie realizacji.
 • Opłaty za zajęcia zawieszone - informacja

  W związku z trwającym stanem epidemii w całym kraju i odwołaniem zajęć artystycznych, opłaty za zajęcia zostają zawieszone od dnia 1 listopada  2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
 • Hanna Malinowska nagrodzona w Gierałtowicach

  10 listopada 2020 r. nastąpiło rozstrzygnięcie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  „Jesień w oczach dziecka” organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach. Na konkurs napłynęło aż 2349 prac z 276 placówek, ukazujących piękno jesiennej przyrody. W kategorii klas drugich 3. miejsce otrzymała Hanna Malinowska z sekcji plastycznej OK w Niemodlinie.
 • Rozpoczęcie realizacji projektu przebudowy schodów w Ośrodku Kultury

  W ramach realizacji operacji „Przebudowa schodów w holu Ośrodka Kultury w Niemodlinie” zostały zamontowane gabloty ekspozycyjne w przedsionku budynku oraz rozpoczęły się prace związane z przebudową klatki schodowej – przebudowa belki schodowej wraz z wymianą stopni i spocznika schodowego. Kwota dofinansowania operacji wynosi 71 245 złotych. Projekt „Przebudowa schodów w holu Ośrodka Kultury w Niemodlinie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, tj. Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014–2020.
 • Wyróżnione w Lidzbarku Warmińskim

  Na VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem Malowane”, organizowanego przez  Oranżerię Kultury w Lidzbarku Warmińskim, wpłynęło 868 prac z 70 placówek. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były dzieła Jana Brzechwy. W gronie laureatów znalazły się wychowanki sekcji plastycznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie: Kornelia Kliszcz - wyróżnienie w kategorii klas I-III oraz Dominika Korzeniewicz - wyróżnienie w kategorii klas IV-VIII.
 • Wejście do budynku i załatwianie spraw

  Wejście do budynku od strony ulicy Reymonta (naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1). Żeby wejść, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 774 606 096. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać drogą telefoniczną i mailową. Adresy są podane na naszej stronie w zakładce Kontakt.
 • Konkurs recytatorski wierszy A. Osieckiej 2020 - wyniki

  W 84. rocznicę urodzin poetki, 9 października 2020 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbył się po raz drugi Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej dla uczniów szkół powiatu opolskiego. Recytowało 23 młodych ludzi ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Chróściny, Dąbrowy, Grabina, Graczy, Niemodlina i Pruszkowa. Konkurs rozpoczął występ Joanny Szewczyk ze Sceny Muzycznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie, która zaśpiewała piosenki Agnieszki Osieckiej „A ja wole moja mamę” oraz „Duch stacji benzynowej”.
 • II Powiatowy Konkurs Plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza A. Osieckiej – wyniki i galeria prac

  Jury Grand Prix przyznało Emilii Świtale z PSP w Ligocie Turawskiej. Nagrody w kat. kl. VII-VIII: 1. msc. Olivia Wilińska (SP w Chróścicach), 2. msc. 2. Amelia Brandys (SP w Jełowej), 3. msc. Lea Niedźwiedź (SP w Popielowie), wyróżnienie Nina Weber (SP w Chróścicach). Nagród i wyróżnień w kat. szkół ponadpodstawowych jury nie przyznało. Nagrody laureatom zostaną wysłane pocztą.
 • Wyniki XVIII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego KARPIK 2020

  Jury podczas obrad w dniu 2 października 2020 r., wybrało najlepsze prace tegorocznego "Karpika". Grand Prix otrzymuje Jerzy Głuszek (Polska), Nagrody główne: Marek Gliwa (Polska), Czesław Przęzak (Polska), Henryk Cebula (Polska). Zapraszamy do obejrzenia galerii prac laureatów.

Nasze zajęcia