Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

WOŚP w Niemodlinie

 Od rana na ulicach Niemodlina, z puszkami i identyfikatorami WOŚP, kwestowali młodzi wolontariusze, licząc na hojność mieszkańców i, jak zwykle, nie zawiedli się - już po kilku godzinach - puszki były wypełnione niemal po brzegi, a to był dopiero początek.
Na wszystkich, którzy pragnęli wesprzeć orkiestrę, prawdziwe atrakcje czekały w hali widowiskowo-sportowej w Niemodlinie. Ośrodek Kultury w Niemodlinie, organizator imprezy, przygotował bogaty program, w którym znalazł się m.in. turniej piłki nożnej dla najmłodszych. Wzięły w nim udział trzy drużyny składające się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie oraz drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie. Wynik nie był najważniejszy, ale mecze przyciągały uwagę przede wszystkim dzięki zapałowi dzieci i ich zaangażowaniu.
Po meczach dzieci przyszedł czas na starszych, dla nich zorganizowano turniej piłki siatkowej. Po zaciętej rywalizacji, ale z zachowaniem zasad fair-play, zwyciężył zespół składający się z uczniów i absolwentów Publicznego Gimnazjum w Graczach, drugie miejsce przypadło niemodlińskim samorządowcom, trzecie drużynie „Reszty Świata” natomiast czwarte miejsce zajęła ekipa z Zespołu Szkół w Niemodlinie.
Wielkie wrażenie na, z każdą godziną coraz liczniej przybywającą na halę widowiskowo-sportową, publiczność zrobił pokaz wyciskania sztangi przez olimpijczyka z Pekinu – Sławomira Szymańskiego, który oprócz siły mięśni, zaprezentował również wielką siłę ducha i dobre serce. Przekazał bowiem na licytację szalik i koszulkę z Olimpiady w Pekinie.
W trakcie rozgrywek licytowano także wiele innych rzeczy podarowanych przez ludzi dobrej woli z Gminy Niemodlin oraz przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zlicytowano m.in. gadżety, kalendarze, koszulki i inne pamiątki Fundacji, a także książki i albumy o Niemodlinie przekazane przez Burmistrza Niemodlina. Wielkim powodzeniem cieszyły się, specjalnie upieczony na tę okazję, tort w kształcie czerwonego serca, pizza z niemodlińskiej pizzerii oraz stare monety i inne pamiątki.
Gorące serca mieszkańców Niemodlina sprawiły, że do wspólnej kasy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi ponad sześć tysięcy złotych, co z pewnością sprawi, że dzięki sprzętowi, który zostanie zakupiony, uśmiechnie się niejedna dziecięca buzia.
Imprezę w Niemodlinie, podobnie jak w wielu miastach w Polsce, zakończyło specjalne światełko do nieba.
Organizatorzy (Ośrodek Kultury w Niemodlinie) pragną serdecznie podziękować za zaangażowanie i pomoc finansową wszystkim ofiarodawcom, uczestnikom i sponsorom 19 Finału WOŚP, którymi byli:
- Jacek Paluszkiewicz – Fundacja WOŚP
- Mirosław Stankiewicz - Burmistrz Niemodlina
- Jan Oleksa – PSS Społem
- Marian Oleksa – Restauracja na Wyspie w Niemodlinie
- Marcin Oracz – zakład optyczny w Niemodlinie
- Elżbieta Rogala – okulista w Niemodlinie
- Renata Szpiech – pizzeria Primavera w Niemodlinie
- Piotr Pełka – cukiernia w Niemodlinie
kk

 

WYNIKI WOŚP