Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Ośrodek Kultury w Niemodlinie nagrodzony statuetką „ERYKA”

Eryk

Nagroda dla „Karpika”
14 kwietnia br. w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w Międzynarodowym Konkursie Rysunku Satyrycznego i Karykatury „Opera i balet". Pierwszą nagrodę otrzymał młody rysownik - Paweł Kuczyński. Rozdane zostały także „Eryki". Jeden z nich trafił do Niemodlina.

Statuetkę Eryka Lipińskiego, bo w taki sposób uhonorowano wybitną postać założyciela i wieloletniego dyrektora Muzeum Karykatury w Warszawie, od 10 lat przyznaje Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury. Idea powstania tej dorocznej nagrody w branży rysunku satyrycznego zrodziła się w roku 1998, a jej pomysłodawcą był Jacek Frankowski. Twórcą statuetki jest artysta, Jacek Podlasiński.
Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury przyznało „Małego Eryka” Ośrodkowi Kultury w Niemodlinie za stały rozwój i doskonalenie Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” oraz popularyzację kultury i promocję sztuki karykatury. W trakcie otwarcia wystawy konkursowej „Opera i balet” odbywającej się pod patronatem dyrektora Teatru Wielkiego Opery Narodowej Waldemara Dąbrowskiego, dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie Katarzyna Paszula-Gryf i pomysłodawca konkursu – Michał Graczyk odebrali wyróżnienie z rąk Witolda Mysyrowicza, członka Zarządu SPAK.  Wśród laureatów Eryka znalazł się także Teatr i Galeria Sztuki „Rampa” oraz TVP Warszawa.
Statuetka „Eryka” w świecie rysunku satyrycznego i karykatury jest nagrodą prestiżową i ogromnym wyróżnieniem dla „Karpika” – konkursu zaliczanego obecnie do jednego z najważniejszych w Polsce. Jest to wyróżnienie dla wszystkich twórców i odbiorców tego wydarzenia – pracowników Ośrodka Kultury w Niemodlinie i instytucji wspierających inicjatywę, rysowników, mieszkańców gminy i sponsorów, bez uczestnictwa i wsparcia których realizacja tak dużego przedsięwzięcia promującego region, nie byłaby możliwa. To właśnie dzięki życzliwości tak wielu ludzi, Niemodlin każdego roku w listopadzie staje się stolicą satyry na Opolszczyźnie, a Ośrodek Kultury w Niemodlinie wpisuje się na listę organizatorów największych wydarzeń kulturalnych w Polsce w dziedzinie tak unikatowego wyrazu artystycznego, jakim jest rysunek satyryczny.

                                                                                                                                                                                  Katarzyna Paszula-Gryf