Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Puls Niemodlina/ Listopad 2010

Listopad 2010    Mamy przyjemność oddać w Wasze ręce listopadowe wydanie „Pulsu Niemodlina”.
Za nami uroczysta gala wręczenia nagród Laureatom VIII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik 2010”. Pokonkursowymi refleksjami podzielili się z nami – Bartłomiej Belniak – zdobywca jednej z nagród oraz Michał Graczyk – pomysłodawca konkursu. Na pewno wielu Czytelników zainteresuje wywiad z Formacją Chatelet, która wy-stąpiła w Niemodlinie podczas dwudniowych obchodów „Święta Karpia”.
W związku z promocją książki „W krainie niemodlińskich stawów” w ramach pro-jektu z karpiem w tle, autorstwa Elżbiety i Mariusza Woźniaków, przedstawiamy rozmowę z autorami oraz w części poświęconej historii, krótki opis – wprowadzenie do książki, które, mamy nadzieję, zachęci do sięgnięcia po nią.

W tym miesiącu miało miejsce uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej
w Niemodlinie, z którego relację prezentujemy na łamach naszego pisma.
Listopad nierozerwalnie wiąże się z kolejną Rocznicą Odzyskania Niepodległości
przez Polskę – opisu jemy zatem obchody tego święta w Gminie Niemodlin. Piszemy także o konserwacji Pomnika Świętego Floriana, który będzie na nowo cieszył oko mieszkańców Niemodlina.
Przed nami wybory samorządowe – informacje na temat tego, w jaki sposób głosować – swoisty niezbędnik każdego wyborcy, znajdziecie w biuletynie Gminy Niemodlin, zamieszczonym, jak co miesiąc, na łamach „Pulsu Niemodlina”.
Ponadto, wzorem poprzednich wydań, i tym razem nie brakuje wieści z gminy,
relacji z wydarzeń kulturalnych (m. in. z koncertu perkusyjnego, który odbył się w niemodlińskim Ośrodku Kultury), bieżących spraw z życia przedszkoli i szkół, relacji z przebiegu Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Niemodlinie, a także rozmowy gimnazjalistów z kapitanem drużyny żużlowej Kolejarza Opole. Prezentujemy także zdjęcia pierwszoklasistów pasowanych na uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gra czach i Rogach.
Zamieszczamy również wywiady z osobami, które swoją pracą i działalnością rozsławiają naszą Niemodlińską Ziemię. W listopadowym numerze rozmawiamy z koordynatorką projektu OPS „Równać Szanse” –Dorotą Seredyką -Pałką oraz z Dyrektorem ZGKiM – Ada mem Piętką.
Miłej lektury życzy
Redakcja

PDFPuls Niemodlina/Listopad 2010