Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Puls Niemodlina/ Listopad 2010

Listopad 2010    Mamy przyjemność oddać w Wasze ręce listopadowe wydanie „Pulsu Niemodlina”.
Za nami uroczysta gala wręczenia nagród Laureatom VIII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik 2010”. Pokonkursowymi refleksjami podzielili się z nami – Bartłomiej Belniak – zdobywca jednej z nagród oraz Michał Graczyk – pomysłodawca konkursu. Na pewno wielu Czytelników zainteresuje wywiad z Formacją Chatelet, która wy-stąpiła w Niemodlinie podczas dwudniowych obchodów „Święta Karpia”.
W związku z promocją książki „W krainie niemodlińskich stawów” w ramach pro-jektu z karpiem w tle, autorstwa Elżbiety i Mariusza Woźniaków, przedstawiamy rozmowę z autorami oraz w części poświęconej historii, krótki opis – wprowadzenie do książki, które, mamy nadzieję, zachęci do sięgnięcia po nią.

W tym miesiącu miało miejsce uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej
w Niemodlinie, z którego relację prezentujemy na łamach naszego pisma.
Listopad nierozerwalnie wiąże się z kolejną Rocznicą Odzyskania Niepodległości
przez Polskę – opisu jemy zatem obchody tego święta w Gminie Niemodlin. Piszemy także o konserwacji Pomnika Świętego Floriana, który będzie na nowo cieszył oko mieszkańców Niemodlina.
Przed nami wybory samorządowe – informacje na temat tego, w jaki sposób głosować – swoisty niezbędnik każdego wyborcy, znajdziecie w biuletynie Gminy Niemodlin, zamieszczonym, jak co miesiąc, na łamach „Pulsu Niemodlina”.
Ponadto, wzorem poprzednich wydań, i tym razem nie brakuje wieści z gminy,
relacji z wydarzeń kulturalnych (m. in. z koncertu perkusyjnego, który odbył się w niemodlińskim Ośrodku Kultury), bieżących spraw z życia przedszkoli i szkół, relacji z przebiegu Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Niemodlinie, a także rozmowy gimnazjalistów z kapitanem drużyny żużlowej Kolejarza Opole. Prezentujemy także zdjęcia pierwszoklasistów pasowanych na uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gra czach i Rogach.
Zamieszczamy również wywiady z osobami, które swoją pracą i działalnością rozsławiają naszą Niemodlińską Ziemię. W listopadowym numerze rozmawiamy z koordynatorką projektu OPS „Równać Szanse” –Dorotą Seredyką -Pałką oraz z Dyrektorem ZGKiM – Ada mem Piętką.
Miłej lektury życzy
Redakcja

PDFPuls Niemodlina/Listopad 2010