Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Projekcja bajek dla dzieci – 27 kwietnia br. (sobota), godz. 15.00 – sala widowiskowa. Wstęp wolny!

MotylAlfred.jpeg Ośrodek Kultury w Niemodlinie i Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają na pokaz filmowy dla najmłodszych czyli pokazy bajek oraz animacji filmowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W programie przegląd najnowszych animacji dla dzieci oraz godzinne zajęcia artystyczne: plastyczne/ zabawy ruchowe.

W programie:
PAMIĘTNIK FLORKI - pilot nowego serialu animowanego będącego adaptacją ilustrowanej książki dla dzieci pt. „Florka. Z pamiętnika ryjówki” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.
ZIELONA KREDKA - jedna z głośniejszych animacji dla dzieci zrealizowanych w ostatnim czasie w Polsce, nagrodzona na festiwalach w Krakowie i Łodzi. Główna bohaterka filmu, kilkuletnia dziewczynka o imieniu Agatka, wraz z przyjaciółmi – Chomikiem i Zieloną Kredką – odbywa wyimaginowaną podróż statkiem. Akcja filmu rozpoczyna się i kończy w świecie umownie rzeczywistym, lecz jego główna część dzieje się w świecie wykreowanym przez wyobraźnię dziecka.
HIP-HIP & HURRA: „Ogromne kolorowe i ma dwie nogi” - pierwszy odcinek „detektywistycznego” serialu o perypetiach dwójki niezłomnych detektywów: hipopotama o imieniu HIP-HIP oraz jego asystentki – łasiczki o imieniu HURRA. Tym razem muszą oni rozwiązać zagadkę, kto ukradł tęczę…
EDWARD, PSIE SERCE to zabawna i pełna zwrotów akcji opowieść dla dzieci o poszukiwaniu przyjaźni. Głównym bohaterem jest chłopiec marzący o kosmicznych podróżach. Pewnej nocy, niespodziewanie, do jego pokoju wpada bezpański psiak, którego chłopiec bierze za kosmicznego przybysza.
KAKTUS I MAŁY: „Dlaczego mam dobre zdanie o bocianie?” - pierwszy odcinek „ekologicznego” serialu o charakterze edukacyjnym. Trójka 9-latków – narrator Mały, jego niesforny kolega Kaktus oraz Kaśka, dziewczynka z charakterem, wyjaśniają, dlaczego mają dobre zdanie o bocianie. Serial jest kontynuacją popularnej w latach 90-tych telewizyjnej serii pt. NOTATNIK PRZYRODNICZY.
MAMI FATALE: „Pod fatalna banderą” - odcinek „kulinarnego” serialu, którego narratorem jest sam Robert Makłowicz. Mami Fatale, starsza poczciwa pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić spokojny żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, ale także, żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji - gotowaniu – tym razem musi stawić czoło… prawdziwemu wielorybowi!
MOTYL ALFRED - akcja filmu rozgrywa się w świecie uszytym ze ścinków materiału, w zakamarkach którego żyją najróżniejsze, stworzone również z tego samego materiału, istoty. Bohaterem filmu jest Mały Marynarz, poszukujący bezskutecznie brakującego na jego mundurze marynarskiego guzika. Marynarz spotyka grupę postaci zaniepokojonych obecnością w ich świecie tajemniczego „smoka”…