Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Puls Niemodlina Październik 2010

apaź10.jpeg    Przed Wami, kolejne, październikowe, wydanie „Pulsu Niemodlina”. Szeroko opisujemy w nim, min., obchody związane z jubileuszem pięćdziesięciolecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie. Nie brakuje ciekawych zdjęć z uroczystej gali, która odbyła się w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, oraz wywiadu z obecnym dyrektorem Szkoły – Janem Janikiem.

Przedstawiamy także relację z Europejskiego Dnia bez Samochodu, który zorganizował Urząd Miejski w Niemodlinie.
Ponadto piszemy o pierwszoklasistach ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie, którzy zostali uroczyście pasowani na uczniów.
Na początku października rozstrzygnięty został VIII Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik 2010”. Przyglądamy się obradom jury, a o swoich refleksjach na temat konkursu, z naszą redakcją, podzielił się przewodniczący Mirosław Hajnos.
Kończy się kadencja obecnej Rady Miejskiej w Niemodlinie – o jej funkcjonowaniu i efektach pracy, na łamach naszego pisma, opowiedział przewodniczący Jan Oleksa.
„Puls Niemodlina” to, jak zwykle, wiele ciekawych wieści z Gminy – min. przypominamy historię z miłością w tle, której świadkiem był pomnik przyrody – okazały dąb w Szydłowcu, prezentujemy wyniki Konkursu „Wakacje na niemodlińskich rejestracjach”, a także przedstawiamy krótką relację z uroczystości ekumenicznych w Molestowicach i przebieg Święta Pieczonego Ziemniaka w Grabinie i w Przedszkolu nr 2 w Niemodlinie.
Po przerwie wracamy do stałej rubryki „Trzymamy rękę na pulsie”, w której będziecie mogli przeczytać o zdarzeniach, jakie miały miejsce w naszej Gminie, zanotowanych przez niemodlińską Policję. Ponownie apelujemy również do mieszkańców, by dbali o czystość i porządek swojej okolicy.
Ziemia Niemodlińska to ludzie, którzy ją tworzą – o swojej działalności opowiedzieli nam: założycielka pierwszej w Niemodlinie Szkoły Języków Obcych – Aneta Marut oraz były dyrektor Banku Spółdzielczego w Niemodlinie – Włodzimierz Turowski.
Dużą część uwagi w październikowym „Pulsie Niemodlina” poświęcamy obchodom dwudziestolecia powstania samorządu terytorialnego i, związanej z tym, uroczystej Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 21 września w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Statuetkę Złotego Sokoła otrzymało w tym roku Niemodlińskie Towarzystwo Regionalne za swoją działalność na rzecz Ziemi Niemodlińskiej, w związku z tym przedstawiamy ciekawy wywiad, jakiego udzielił nam, przewodnicący NTR – Lesław Janicki.
Być może miłośników speedway’a zainteresuje relacja z wizyty w Niemodlinie i spotkania z tutejszymi gimnazjalistami drużyny Kolejarza Opole, które odbyło się 7 października, na boisku Zespołu Szkół w Niemodlinie.
„Puls Niemodlina” to także wydarzenia kulturalne, relacje z koncertów, przedstawień teatralnych, zapowiedzi nadchodzących imprez artystycznych, wśród nich zapowiedź wielkiej gali w ramach corocznego „Święta Karpia”, która odbędzie się już 6 listopada w Niemodlinie, o czym z pewnością napisze w następnym wydaniu „Pulsu Niemodlina”
Redakcja
 

PDF Puls Niemodlina Październik 2010