Fasada Ferie Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa Teatralna PERSONA GRATA II nagroda dla Święta Karpia 2018 Jury Karpika Karpik 2018 Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Koncert uczniów zajęć instrumentalnych Laureaci Oceanów 2019 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Młodzi instrumentaliści Młodzieżowa Grupa Teatralna REF-LEKTOR Mural Mural Mural zimą Nagroda dla Święta Karpia 2018 Nagroda Dużego Eryka Nagroda Partnerstwo bez granic Nasze solistki na podium Nauka gry na gitarze Nauka gry na pianinie Oceany 2019 Ośrodek Kultury Podsumowanie zajęć tanecznych 2019 Przedstawienie Spółka z o.o Przedstawienie Spółka z o.o Recital Magdaleny Skazy Recital Mai Myśliwiec Recital Małgorzaty Kalińskiej i Jerzego Sadłonia Rytmix Rytmix Rytmix - I msc. na wojewódzkim turnieju Rytmix 2 - I msc. w Chrząstowicach Rytmix na zawodach Rzeźba harfistki Sala taneczna Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Warsztaty plastyczne Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zespół taneczny Rytmix Zespół wokalny Piąty Bieg

Puls Niemodlina Październik 2010

apaź10.jpeg    Przed Wami, kolejne, październikowe, wydanie „Pulsu Niemodlina”. Szeroko opisujemy w nim, min., obchody związane z jubileuszem pięćdziesięciolecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie. Nie brakuje ciekawych zdjęć z uroczystej gali, która odbyła się w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, oraz wywiadu z obecnym dyrektorem Szkoły – Janem Janikiem.

Przedstawiamy także relację z Europejskiego Dnia bez Samochodu, który zorganizował Urząd Miejski w Niemodlinie.
Ponadto piszemy o pierwszoklasistach ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie, którzy zostali uroczyście pasowani na uczniów.
Na początku października rozstrzygnięty został VIII Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik 2010”. Przyglądamy się obradom jury, a o swoich refleksjach na temat konkursu, z naszą redakcją, podzielił się przewodniczący Mirosław Hajnos.
Kończy się kadencja obecnej Rady Miejskiej w Niemodlinie – o jej funkcjonowaniu i efektach pracy, na łamach naszego pisma, opowiedział przewodniczący Jan Oleksa.
„Puls Niemodlina” to, jak zwykle, wiele ciekawych wieści z Gminy – min. przypominamy historię z miłością w tle, której świadkiem był pomnik przyrody – okazały dąb w Szydłowcu, prezentujemy wyniki Konkursu „Wakacje na niemodlińskich rejestracjach”, a także przedstawiamy krótką relację z uroczystości ekumenicznych w Molestowicach i przebieg Święta Pieczonego Ziemniaka w Grabinie i w Przedszkolu nr 2 w Niemodlinie.
Po przerwie wracamy do stałej rubryki „Trzymamy rękę na pulsie”, w której będziecie mogli przeczytać o zdarzeniach, jakie miały miejsce w naszej Gminie, zanotowanych przez niemodlińską Policję. Ponownie apelujemy również do mieszkańców, by dbali o czystość i porządek swojej okolicy.
Ziemia Niemodlińska to ludzie, którzy ją tworzą – o swojej działalności opowiedzieli nam: założycielka pierwszej w Niemodlinie Szkoły Języków Obcych – Aneta Marut oraz były dyrektor Banku Spółdzielczego w Niemodlinie – Włodzimierz Turowski.
Dużą część uwagi w październikowym „Pulsie Niemodlina” poświęcamy obchodom dwudziestolecia powstania samorządu terytorialnego i, związanej z tym, uroczystej Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 21 września w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Statuetkę Złotego Sokoła otrzymało w tym roku Niemodlińskie Towarzystwo Regionalne za swoją działalność na rzecz Ziemi Niemodlińskiej, w związku z tym przedstawiamy ciekawy wywiad, jakiego udzielił nam, przewodnicący NTR – Lesław Janicki.
Być może miłośników speedway’a zainteresuje relacja z wizyty w Niemodlinie i spotkania z tutejszymi gimnazjalistami drużyny Kolejarza Opole, które odbyło się 7 października, na boisku Zespołu Szkół w Niemodlinie.
„Puls Niemodlina” to także wydarzenia kulturalne, relacje z koncertów, przedstawień teatralnych, zapowiedzi nadchodzących imprez artystycznych, wśród nich zapowiedź wielkiej gali w ramach corocznego „Święta Karpia”, która odbędzie się już 6 listopada w Niemodlinie, o czym z pewnością napisze w następnym wydaniu „Pulsu Niemodlina”
Redakcja
 

PDF Puls Niemodlina Październik 2010