Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Dni Niemodlina 2012: Promocja książki dr Janiny Domskiej „Monografia Niemodlina”

17 czerwca br., z okazji obchodów Dni Niemodlina, na sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie odbyła się promocja książki „Monografia Niemodlina” autorstwa dr Janiny Domskiej – uznanej regionalistce, znawczyni Śląska Opolskiego, czołowej postaci Niemodlińskiego Towarzystwa Regionalnego oraz uhonorowanej przez Radę Miejską w Niemodlinie tytułem „Zasłużony dla Ziemi Niemodlińskiej”.
Wydarzenie to zgromadziło na sali publiczność złożoną z rodziny oraz przyjaciół bohaterki ówczesnego wieczoru, a także z zaproszonych gości, w tym: Burmistrza Niemodlina Mirosława Stankiewicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Niemodlinie Mariusza Nieckarza, Zastępcę Burmistrza Bartłomieja Kostrzewę, Prezesa Partnerstwa Borów Niemodlińskich Jadwigę Wójcik, Wydawcę książki Bogusława Szybkowskiego, przedstawicieli Urzędu miejskiego w Niemodlinie oraz Towarzystwa Regionalnego, jak również mieszkańców gminy Niemodlin oraz wszystkich fascynatów historii regionalnej.
Doktor Janina Domska, choć nie pochodzi z Niemodlina, bo urodziła się w Ligocie Tułowickiej, od młodzieńczych lat związana jest z Ziemią Niemodlińską – tutaj ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Obecnie jest mieszkanką Niemodlina. W 1969 r. ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Opolu tytułem magistra historii. Autorka jest również absolwentką Studium Podyplomowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – specjalność archiwistyka. W 2001 r. obroniła pracę doktorską pt. „Dobra Niemodlińskie (od połowy XVI w. do początków XIX wieku)„ na Uniwersytecie we Wrocławiu i uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie historii. Jest autorką książki „Niemodlin i ziemia niemodlińska od 1224 r. do początków XX wieku”.
Podczas uroczystości promocji „Monografii Niemodlina”, autorka zabrała głos i po krótce streściła to, co można znaleźć w książce. Opowiedziała zgromadzonej publiczności o tym, jak wyglądała praca nad książką oraz z jakimi problemami ma do czynienia autor. Złożyła podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby „Monografia Niemodlina” ujrzała światło dzienne.
„Mam nadzieję, że Monografia Niemodlina, będąc cennym źródłem wiedzy na temat historii naszego miasta i gminy, na stałe zagości w domowych bibliotekach mieszkańców gminy Niemodlin” – powiedział Burmistrz Niemodlina Mirosław Stakiewicz, gratulując dr Janinie Domskiej oraz życząc jej samych sukcesów.
 Po części oficjalnej, która odbyła się na sali widowiskowej Ośrodka Kultury, publiczność została zaproszona na foyer, gdzie odbyło się spotkanie z autorką. Uczestnicy wydarzenia mogli odebrać darmowy egzemplarz „Monografii Niemodlina” rozdawany w dniu promocji książki. Ponadto posiadacze książki, mogli otrzymać na niej pamiątkowy wpis dr Janiny Domskiej oraz poczęstować się kawą oraz słodkościami.
Pani Janinie Domskiej serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za niezwykłe dzieło, którym jest „Monografia Niemodlina.

Okładka strona OK.jpeg  DSC_7498.jpeg DSC_7499.jpeg DSC_7503.jpeg DSC_7508.jpeg DSC_7477.jpeg DSC_7478.jpeg DSC_7485.jpeg DSC_7532.jpeg DSC_7534.jpeg DSC_7535.jpeg DSC_7545.jpeg DSC_7556.jpeg