Ferie z Ośrodkiem Kultury Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminny konkurs recytatorski Grupa teatralna dorosłych Karpik 2016 Kasia Dolak - stypendium marszałka Koncert młodych instrumentalistów Koncert Sceny Muzycznej Koncert Studia Piosenki Małgorzata Kalińska i Jerzy Sadłoń Mini formacja Rytmix I Mini formacja Rytmix IV Mistrzostwa Europy - mini formacja Rytmix I Młodzi rysownicy Młodzieżowa grupa teatralna Nagroda "Partnerstwo bez granic" Nagroda Dużego Eryka Nauka gry na gitarze Oceany 2017 Podsumowanie zajęć tanecznych 2017 Przedstawienie "Denat" Rytmix II Rytmix IV Rytmix IV Studio nagrań Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wyróżnienie dla dyrektor Katarzyny Paszuli Zajęcia gry na fortepianie Zajęcia gry na keyboardzie Zajęcia instrumentalne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia wokalne Zespoły taneczne Rytmix Zespół "Piąty Bieg"

Świat w obłokach - koncert poświęcony twórczości Marka Grechuty

    Scena Młodzieżowa „Jak obłok wiedza tajemna, jak obłok fantasmagoria, jak obłok cudze spojrzenia, jak obłok pewność ulotna” – tak śpiewali wokaliści Sceny Młodzieżowej, podczas koncertu poświęconego twórczości Marka Grechuty, który odbył się 18 marca br. w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.
      Po raz kolejny Scena Młodzieżowa udowodniła licznie zgromadzonym widzom, że poezja oraz ambitna muzyka nie jest zarezerwowana wyłącznie dla melomanów, ale cieszy się dużym powodzeniem wśród niemodlińskiej społeczności.
Młodzi artyści przenieśli widzów w świat wspaniałych dźwięków i słów. Sprawili, że utwory jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Marka Grechuty - odżyły na nowo. Nad oprawą muzyczną pracowali: Katarzyna Paszula-Gryf oraz Paweł Ostrowski, który podczas koncertu akompaniował wszystkim wykonawcom nie tylko na fortepianie, ale i saksofonie.
      Rewelacja! Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - mówił jeden z obecnych na sali widzów. I było w tym stwierdzeniu wiele prawdy, ponieważ cały występ przepełniony był emocjami.
      Utwór „Ocalić od zapomnienia” w wykonaniu Magdaleny Krzemień sprawił, iż w niejednym oku zakręciła się łza. Równie wzruszające wystąpienia miały: Aleksandra Kaleta z piosenką „Miłość”, Justyna Adamowska wykonująca utwór „Świecie nasz”, Dorota Zysiak śpiewająca „Wolność”, Natalia Kryjom w piosence „Aparat”, w której za klawiszami fortepianu zasiadł jej brat Kacper, a przepiękne solo na saksofonie wykonał wspomniany już Paweł Ostrowski. Najsłynniejsze utwory Marka Grechuty wykonali: Magdalena Mrożek „Niepewność”, Agnieszka Brzezina „Nie dokazuj”, Magdalena Skaza „Deszcz na jeziorach”, Marta Fedorowicz "Dzikie wino", Szymon Kwoczała „Będziesz moją panią” oraz Janusz Tekiela „Dni, których nie znamy”. Całości dopełniła finałowa piosenka „Jak obłok”, podczas której zaprezentowali się wszyscy wykonawcy Sceny Młodzieżowej. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
      Po występie odbył się wernisaż prac Jacka Frąckiewicza - artysty wszechstronnego, malarza, grafika i ilustratora, którego prace (ponad 450 wystaw) zwiedziły cały glob i można je było podziwiać zarówno w Europie, jak i w Azji, Ameryce Północnej oraz Południowej.
Podstrona jest w trakcie wypełniania.